Tenisiści Tęczy Społem Kielce zdobyli dwa medale mistrzostw Polski

/dor/
Wiktoria Nosek (z lewej) i Karolina Śnita - brązowe medalistki.
Wiktoria Nosek (z lewej) i Karolina Śnita - brązowe medalistki. Archiwum klubu
Dwa medale zdobyli zawodnicy Tęczy Społem Kielce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do 21 lat, które odbyły się w Poznaniu.

Tęczę Społem na tych zawodach reprezentowało czterech zawodników i jedna zawodniczka. Wywalczyli dwa brązowe medale. Wiktoria Nosek zajęła trzecie miejsce w grze podwójnej w parze z Karoliną Śnitą. W ćwierćfinale pokonały Roksanę Łukasiak i Joannę Zawadzką 6:4, 7:5, w półfinale uległy Agacie Borgman i Paulinie Czarnik 3:6, 6:3, 1:10.

- Ja byłem trzeci w grze mieszanej, występując z Martą Gałką. Poza tym z bratem Łukaszem byliśmy w ćwierćfinale debla - mówił Daniel Chmielewski, tenisista Tęczy Społem.

W ćwierćfinale gry mieszanej Daniel Chmielewski i Marta Gałka wygrali z Adrianem Andrzejczukiem i Agatą Bieńkowską 6:4, 6:4, a w półfinale ulegli Kamilowi Gajewskiemu i Idze Odrzywołek 4:6, 2:6.

Wiktoria Nosek w singlu dotarła do ćwierćfinału, w nim przegrała po zaciętym pojedynku z Martą Kowalską 4:6, 7:6, 1:6. Wcześniej wygrała z Julią Przybylską 6:0, 6:0.

Oprócz braci Chmielewskich i Wiktorii Nosek na turnieju byli jeszcze bracia Klimowie: Piotr i Michał. Rolę opiekuna pełnił trener Michał Grabosz.

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski to najlepsze osiągnięcie Tęczy-Społem Kielce w ostatnich latach.