Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teraz najlepsza pora na peeling migdałowy. Doskonale sprawdzi się u osób z wrażliwą cerą, wyrówna koloryt

Redakcja
Peeling kwasem migdałowym mozna wykonac w salonie Top Beauty w Kielcach. Na zdjęciu Katarzyna Pyzio, właścicielka.
Peeling kwasem migdałowym mozna wykonac w salonie Top Beauty w Kielcach. Na zdjęciu Katarzyna Pyzio, właścicielka.
Po okresie letnim warto zastanowić się nad zabiegiem, który oczyści i złuszczy skórę. Dobrze postawić na peelingi chemiczne - mają one na celu regulację rozmnażania się komórek naskórka, wydzielania sebum oraz nadprodukcję barwnika - melaniny. Oprócz tradycyjnego oczyszczania bardzo popularna i skuteczna w tym okresie jest eksfoliacja kwasem migdałowym.

- Kwas migdałowy to delikatny, a zarazem bardzo skuteczny peeling chemiczny. Sprawdzi się także w przypadku cery wrażliwej, która nie toleruje kwasów owocowych. Nie tylko złuszcza pogrubiony naskórek i oczyszcza ze zmian trądzikowych czy alergicznych, lecz także hamuje powstawanie melaniny w melanocytach, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w wybielaniu przebarwień posłonecznych - mówi Katarzyna Pyzio, właścicielka salonu Top Beauty w Kielcach.

Kwas migdałowy jest wskazany dla osób z cerą, która ma tendencję do przebarwień, drobnych zmarszczek i zmian trądzikowych. Ponieważ jego struktura chemiczna zbliżona jest do antybiotyków o szerokim zakresie działania zmniejsza ilość bakterii w skórze, gruczołach łojowych i mieszkach włosowych.

Sam zabieg jest szybki i nieskomplikowany.

- Już w kilka minut po nałożeniu kwasu na twarz uzyskujemy naturalną neutralizację kwasu w postaci "efektu białej maski" - wyjaśnia Katarzyna Pyzio. - Odczucia zabiegowe są różne i niestety nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. Wszystko zależy od podatności skóry. Ogólnie odczuwalne jest pieczenie, mrowienie skóry, efekt "płonięcia skóry’’, ale są to tylko kilkuminutowe nieprzyjemności. Po zabiegu skóra jest napięta, rzadko zaczerwieniona czy podrażniona - dodaje ekspert.

W kilka dni od zabiegu zaczyna się proces "złuszczania" martwego naskórka- nie wolno wtedy zrywać czy peelingować skórek. Niewskazane są też dodatkowe działania, na przykład maseczkami czy kremami. Tak jak przy większości peelingów chemicznych nie powinno się nawilżać i natłuszczać skóry do momentu pełnego złuszczenia martwego naskórka.

- Może to spowodować komplikacje i niepożądane skutki. Warto zawsze zaufać kosmetyczce i postępować zgodnie z jej zaleceniami, a już po około tygodniu zauważymy poprawę stanu skóry - będzie wygładzona, ujednolici się jej koloryt, zmniejszą zmiany wykwitów trądzikowych - wymienia specjalistka.

Choć na rynku dostępne są preparaty do wykonania specjalistycznego peelingu w domu, to lepiej oddać się w ręce specjalistów.

- Mamy do czynienia z substancją chemiczną, dlatego trzeba uważnie taki zabieg przeprowadzić. Kwas nie może dostać się do oczu i na błony śluzowe. Równie ważne jest także właściwe postępowanie przy nakładaniu preparatu, obserwowanie reakcji skóry i neutralizacja - przestrzega nasza rozmówczyni.

Zabieg wykonywany jest nie częściej niż co 2-3 tygodnie. I w zależności od pożądanych efektów wykonuje się od 3 do 8 zabiegów.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie