Tężnia Busko-Zdrój przyjechała do Kielc w 8-osobowym składzie. Grała 2. liga piłkarzy ręcznych

W weekend gra druga liga piłkarzy ręcznych.
W weekend gra druga liga piłkarzy ręcznych. Michał Kolera
W weekend 15-16 kwietnia 2023 odbyła 24. kolejka rozgrywek w śląskiej grupie drugiej ligi piłkarzy ręcznych. UKS SMS Wybicki Kielce swój mecz rozegrał już w czwartek, przegrywając na swoim boisku z SPR Górnik Zabrze. W niedzielę w Kielcach Vive II w derbach województwa wygrało z Tężnią Busko-Zdrój.

W weekend gra 2. liga piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki i tabelę

UKS SMS Wybicki Kielce - SPR Górnik Zabrze 33:34 (19:15)
Wybicki: Wotliński, Molga 1, Stec - Pawlikowski 2, Rżany, Bąk 3 (2), Majcher, Ciszek 1, Dawid Walaszczyk 8 (2), Baluk, Ciołak 5, Chodur 6, Wacek 3, Daniel Walaszczyk 1, Jakimiec 3.

Vive II Kielce - Tężnia Busko-Zdrój 32:26 (11:13)
Vive II: Błażejewski, Tokarczyk - Augustowski 2, Michalczyk 1, Dąbrowski 2, O. Trela 6 (3), Lubczyński, Sęk, Pakaszewski 4, Walczyński, Rataj 2, Włodarski 4, D. Trela 6.
Tężnia: Smagór - Zawarczyński 8 (2), Kwieciński 4, Maj 2, Wojciechowski 2, Mazur 5, Czaja 1, D. Kubisztal 4.
Zespół z Buska, który przyjechał do Kielc w ośmioosobowym składzie, na początku meczu kompletnie zaskoczył gospodarzy i w 18 minucie prowadził 9:2. Potem kielczanie zdobyli sześć bramek z rzędu, ale przed przerwą nie zdołali wyjść na prowadzenie. Tężnia broniła się jeszcze przez kilka minut po przerwie (37 minuta 16:16), ale potem jej zawodnikom zabrakło sił.

UKS 31 Rokitnica Zabrze - Stal II Mielec 38:21 (19:10)
MOSiR Bochnia - Grunwald Ruda Śl. 23:42 (9:21)
Jedynka Myślenice - Hutnik Kraków 30:27 po karnych (27:27, 13:13)