THW Kiel w Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

/PK/
Pierwszą drużyną, która awansowała do Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych jest niemieckie THW Kiel, które po raz drugi, tym razem na wyjeździe, pokonali węgierskie MKB Veszprem.

MKB Veszprem - THW Kiel 28:29 (14:12), pierwszy mecz 31:32

Węgrzy zaczęli od mocnego uderzenia, prowadzili 5:1, "Zebry" nie dawały sobie rady z rażącym rzutami z drugiej linii Laszlo Nagy’em. Goście szybko wyrównali na 5:5, ale Veszprem znów odskoczyło i przez niemal całą resztę pierwszej połowy wygrywało różnicą 3-4 bramek. Tak skończyliby pierwszą połowę, gdyby THW nie zdobyło w niej dwóch ostatnich bramek.

W drugiej połowie kilończycy zagrali lepiej w obronie, przy jej ustawieniu 5-1 pozycji do rzutów nie mieli rozgrywający gospodarzy. W 32 minucie był remis 15:15, a ostatnie 13 minut należało do mistrzów Niemiec, którzy wyszli na prowadzenie i kilka razy wygrywali już różnicą trzech bramek.

Szansę na awans do Finale Four, które odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Kolonii, ma Vive Targi Kielce, które w niedzielę o godzinie 17 gra w Hali Legionów rewanżowy mecz z Metalurgiem Skopje. Pierwszy mecz wygrali kielczanie 27:25.