THW Kiel znów przegrał, 10 bramek Reichmanna

PK
Polska Press
Trzecia porażka w szóstym meczu Bundesligi najbliższego rywala PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów, THW Kiel. 10/10 byłego zawodnika klubu z Kielc, Tobiasa Reichmanna, nie uchroniło jego MT Melsungen od porażki.

HSG Wetzlar – THW Kiel 30:22 (14:13)

HSG Wetzlar: Burić (1-58, 22 obrony), Weber (58-60, 1 obrona) - Hermann 6/6, Kneer, Björnsen 8/8 (2/2), Pöter 1/3, Ferraz 4/6, Mirkulovski 1/1, Volentics, Holst, Kraft, Forsell Schefvert, Kvist 5/6, Lindskog 2/3, Cavor 1/3, Kohlbacher 2/3.

THW Kiel: Landin Wolff (1-30 min, 5 obron), (31-60, 7 obron) - Firnhaber, Toft Hansen 3, Weinhold 1/2, Dissinger 5/11, Wiencek 1/1, Ekberg 4/4 (4/4), Zeitz 0/3, Frend Öfors 1/2, Rahmel 0/1, Dahmke 1/2, Zarabec 2/3, Vujin 2/5, Bilyk 2/4, Nilsson 0/1.

„Zebry” przegrały kolejny mecz, są bez formy i spadły na dziewiąte miejsce w Bundeslidze. Do 40 minuty spotkanie było wyrównane. W 37 minucie goście prowadzili ostatni raz – 17:16. Od tego momentu stracili pięć bramek z rzędu, a potem bramkę Wetzlar „zamurował” Benjamin Burić, który w całym meczu zanotował aż 22 udane interwencje.

W niedzielę, 24 września, o godzinie 18.30 THW Kiel zagra w Kielcach mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzów.

MT Melsungen – SG Flensburg-Handewitt 25:30 (11:16)
Melsugen: Simić (2 obrony, 28 %), Sjoestrand (7 obron, 28 %) – Reichmann 10/10 (4/4) – Kuhn 4/10, Lemke 3/4, Marić 3/4, Jaanimaan 3/5, Golla 2/2, Allendorf 0/1, Mikkelsen 0/2, Haenen, Danner.

Flensburg: Andersson (8 obron, 24 %) – Lauge Schmid 10/14, Svan 5/6, Glandorf 5/10, Wanne ¾, Mogensen 3/5, Zachariassen 2/2, Toft Hansen 2/3, Mahe 0/1, Heinl, Karlsson, Steiinhauser, Abelvik Rod, Kruger, Jeppsson.

Pojedynek dotychczasowego wicelidera, Melsungen, z wicemistrzem Niemiec i rywalem PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów, w zasadzie rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której goście zagrali bardzo dobrze w defensywie. W 23 minucie gospodarze przegrywali już 7:14. Jedynym zawodnikiem, który radził sobie z obroną Flensburga i bramkarzem Mattiasem Anderssonem, był były prawoskrzydłowy klubu z Kielc, Tobias Reichmann, który zdobył aż 10 bramek przy 100-procentowej skuteczności! W drugiej części Melsungen zbliżało się na trzy bramki różnicy, ale rywale odpierali te ataki.

W innym czwartkowym meczu HC Erlangen zremisowało z TV 05/07 Huettenberg 26:26 (15:14). To drugi punkt gości w rozgrywkach. W barwach Huettenbergu gra wypożyczony z PGE VIVE 20-letni rozgrywający Szymon Sićko, który zdobył w tym meczu jednego gola, oddając 3 rzuty.