Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tłumy na starachowickim targowisku. Najlepiej szły sadzonki i nasiona. Zobacz zdjęcia i ceny warzyw i owoców

Kazimierz Cuch
W ostatnią sobotę na starachowickim targowisku były bardzo liczne stoiska z kwiatami, sadzonkami roślin i warzyw, z nasionami. Zobacz więcej w dalszej części galerii >>>
W ostatnią sobotę na starachowickim targowisku były bardzo liczne stoiska z kwiatami, sadzonkami roślin i warzyw, z nasionami. Zobacz więcej w dalszej części galerii >>>Kazimierz Cuch
Wyjątkowe tłumy sprzedających i kupujących były w sobotę, 7 maja na targowisku w Starachowicach. Najwięcej sprzedawano kwiatów do ogródka lub na balkon, nasion, cebulek i rozsady warzyw na działki. Tylko ceny nowalijek były wysokie. Podstawowe warzywa i owoce sprzedawano po stałych cenach, nawet niższych niż miesiąc temu. Zobaczcie zdjęcia.

Tłumy na starachowickim targowisku. Najlepiej szły sadzonki i nasiona

Wszystkie miejsca na targowisku, tak w sektorach owocowo-warzywnych jak i przemysłowo-odzieżowych były zajęte. Dopisały też przekupki z wiejskimi jajkami nadal po 1 złoty za sztukę, wiejskim serem po 6 złotych za klinek, zabitymi kurami i kaczkami. Jak zawsze licznie okupowały chodnik wzdłuż ulicy Targowej, poza targowiskiem.

Dużo ludzi, stabilne ceny

Niepewna sytuacja międzynarodowa, wysoka inflacja w kraju, nie spowodowała wzrostu cen na starachowickim targowisku. Ceny owoców i warzyw utrzymywały się na podobnym poziomie jak w poprzednich tygodniach. „Stare” kartofle sprzedawano nadal po 1,50 złotego za kilogram, natomiast młode kartofle, zależnie od gatunku kosztowały po 3,50 lub 5,00 złotego za kilogram. Pęczek rzodkiewki kosztował 2,50 lub złotego.

Ogórek gruntowy kosztował 9- 10 złotych za kilogram. Pomidory reklamowane, jako malinowe, krajowe były po 10-11 złotych za kilogram. Miesiąc temu kosztowały 22 złote.

Bardzo bogata była oferta z odzieżą i wyrobami przemysłowymi. Kupujący uzupełniali garderobę i buty na zbliżające się przyjęcia komunijne.

Słoik miodu gryczanego o pojemności 0, 9 litra kosztował 55 złotych. Sprzedawców mebli było tak wielu, że na swoje wystawki zajęli tereny dotąd wykorzystywane przez sprzedawców artykułów przemysłowo-odzieżowych.

Nadal bez prawdziwych rolników

Praktycznie nadal nie ma prawdziwych rolników chętnych do handlu swoimi produktami bez opłaty targowej. Jak już informowaliśmy, od dwóch miesięcy administracja targowiska nie pobiera opłaty targowej od handlujących rolników, opłacających składki w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Jest niewielu chętnych do handlu na takich warunkach. Mimo tego, że Rada Miejska Starachowic, specjalną uchwałą, wyznaczyła im rejon do zbiorowego handlu bez opłaty targowej. Przeciętna oszczędność z tego tytułu dla rolników handlujących na starachowickim targowisku to 15-30 złotych. Nadal handlujący opłacają opłaty abonamentowe i dzierżawne.

Zobaczcie zdjęcia z sobotniego targu w Starachowicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie