To już pewne. Kielecki Rynek zamknięty dla samochodów. Duże...

  To już pewne. Kielecki Rynek zamknięty dla samochodów. Duże zmiany w organizacji ruchu

  Agata Kowalczyk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W kwietniu zostanie wprowadzony zakaz ruchu przez Rynek od Bodzentyńskiej do Piotrkowskiej.

  W kwietniu zostanie wprowadzony zakaz ruchu przez Rynek od Bodzentyńskiej do Piotrkowskiej. ©Dawid Łukasik

  To już pewne, że przejazd przez Rynek od ulicy Bodzentyńskiej do Piotrkowskiej, zostanie zamknięty. Wyjątkiem będą pojazdy dostarczające towar do trzech posesji. Pojawią się też nowe miejsca parkingowe koło Urzędu Miasta.
  W kwietniu zostanie wprowadzony zakaz ruchu przez Rynek od Bodzentyńskiej do Piotrkowskiej.

  W kwietniu zostanie wprowadzony zakaz ruchu przez Rynek od Bodzentyńskiej do Piotrkowskiej. ©Dawid Łukasik

  Kierowcy jadący ulicą Bodzentyńską w kierunku Rynku będą musieli skręcić przed dojazdem do Warszawskiej w prawo i przejechać przez Plac Świętej Tekli. Dalej pojadą albo w prawo w Warszawską do Kaczyńskiego albo na wprost w Orlą do Koziej. Z ulicy Koziej będzie można skręcić albo w prawo do Silnicznej i dalej dojechać do Pelca, albo w lewo do Piotrkowskiej i dojechać do parkingu piętrowego „Centrum”.

  Ulica Piotrkowska, od Orlej do placu Konstytucji 3 Maja będzie jednokierunkowa.
  - Dzięki temu uda się urządzić parking na jezdni wzdłuż budynku Urzędu Miasta. Zmieści się na nim od 6 do 8 aut- informuje Paweł Kabza, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem i Mobilnością w ratuszu.

  Ulica Orla pozostanie jednokierunkowa, jak do tej pory, ale zmieni się kierunek, ruch będzie od Warszawskiej do Koziej. – Zapadła taka decyzja, ponieważ nie chcieliśmy likwidować miejsc parkingowych, a ruch dwukierunkowy wymagałby tego - dodaje dyrektor.

  Na północną przejrzeję Rynku będą mogły wjechać wyłącznie samochody dostawcze dowożące towar do lokali znajdujących się na trzech posesjach: Rynek 3 i 5 oraz Kozia 2. – Wjazd dla nich będzie dopuszczony w godzinach 6-12, w tym czasie ruch pieszy na Rynku jest też stosunkowo mały. – Nie ma możliwości zapewnienia dojazdu od strony Orlej, jest tam za mało miejsca na samochody dostawcze – dodaje.

  Na ulicy Bodzentyńskiej, poza znakiem zakazującym wjazdu na Rynek pojawi się przeszkoda fizyczna. – Dla kierowców, którzy zapędzą się za daleko, bo nie zauważą znaku zrobimy przeszkodę fizyczną. Ustawimy donice, które teraz znajdują się przy zjeździe do Piotrkowskiej. Samochody dostawcze będą mogły ją objechać- tłumaczy.
  Lokalizację zmieni postój taksówek, który znajduje się na Rynku, przy Warszawskiej. Zostanie on przesunięty na Bodzentyńską. – Jest to konieczne, aby taksówkarze nie musieli wjeżdżać na Rynek. To spowoduje ograniczenie miejsc postojowych na Bodzentyńskiej - dodaje.

  Zmiany mają wejść do 15 kwietnia. – Czekamy tylko na opinię z Miejskiego Zarządu Dróg oraz policji - mówi. – Ta zmiana jest bezpieczna i bardzo dobra dla mieszkańców. Myślę, że nikt na niej nie straci, a wszyscy będą zadowoleni - dodaje.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Zobacz także: Flesz - Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce