Tomasz Biskupski z Sukowa wygrał 32. Bieg Powstania Warszawskiego. Był najlepszy na dystansie 10 kilometrów. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Tomasz Biskupski wygrał Bieg Powstania Warszawskiego w Warszawie
Tomasz Biskupski wygrał Bieg Powstania Warszawskiego w Warszawie Archiwum prywatne/NM Warszawa
Kolejne prestiżowe zwycięstwo odniósł Tomasz Biskupski, biegacz z Sukowa. Wygrał 32. Bieg Powstania Warszawskiego. -To co kiedyś było marzeniem, staje się rzeczywistością - powiedział po zwycięstwie.

Tomasz Biskupski najlepszy w Biegu Powstania Warszawskiego

Na starcie tej prestiżowej imprezy stanęło prawie 9 tysięcy osób. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - na 5 i 10 kilometrów.
Tomasz Biskupski z Sukowa triumfował na 10 kilometrów. Trasę pokonał w czasie 31 minut i 56 sekund. Najszybszą kobietą na tej trasie okazała się Emilia Mazek - jej wynik to 34:47.

W biegu na 5 kilometrów na czwartej pozycji uplasował się Aleksander Dragan z Kielc z wynikiem 15 minut i 55 sekund. Najszybszy wśród mężczyzn był Oliwier Mutwil, który uzyskał czas 15:04.

Trasy biegów były powiązane z symbolicznymi dla Powstania miejscami. Linię startu, wspólną dla obu dystansów, usytuowano przy Pomniku Powstania Warszawskiego.