Tomasz Brożyna trenerem kolarskiej kadry Polski do 23 lat

/dor/
Mieszkający w Bielinach Tomasz Brożyna został nowym trenerem kolarskiej kadry Polski do 23 lat. Zastąpił kielczanina Zbigniewa Piątka, który kilka dni temu złożył rezygnację z tego stanowiska, ponieważ został wójtem Piekoszowa.

- W tym sezonie trochę pomagałem już Zbyszkowi, byłem z nim między innymi na wyścigu Tour de Pologne. Nabrałem delikatnego doświadczenia w pracy z kadrą. To dla mnie kolejne ciekawe wyzwanie, następny szczebel w mojej pracy zawodowej - powiedział nam Tomasz Brożyna.

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji czeka go na początku stycznia. Zacznie się od badań wydolnościowych. Później ustalona zostanie szeroka kadra, która będzie liczyć około 40 zawodników, a z niej wybrana wąska, przeznaczona do szkolenia. Będzie w niej 12 - 14 kolarzy.

Tomasz Brożyna ma 43 lata. Jako pierwszy polski kolarz w ciągu kilkunastu miesięcy przejechał trzy największe wyścigi świata: Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espana. Zdobył 9 złotych medali mistrzostw Polski juniorów i seniorów, startował na olimpiadzie w Atlancie - 22 miejsce w jeździe indywidualnej na czas i w Atenach - 56 lokata w wyścigu ze startu wspólnego.