Tomasz Gawroński z Jędrzejowa zdobył w Lublinie dwa srebrne medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Niesłyszących. Zobacz zdjęcia

Mateusz Zapart
Tomasz Gawroński z Jędrzejowa świętuje kolejne sportowe sukcesy. W weekend, 17 i 18 września zdobył on dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Lublinie. Tomasz Gawroński
Duży sukces Tomasza Gawrońskiego z Jędrzejowa. Nasz zawodnik zdobył dwa srebrne medale podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Niesłyszących, które w weekend 17-18 września odbyły się w Lublinie.

Tomasz Gawroński to znany jędrzejowski biegacz, mający na swoim koncie wiele sukcesów, jak na przykład zajęcie drugiego miejsca w biegu maratońskim podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących, które w maju tego roku odbyły się w Brazylii.

Teraz zdobył dwa kolejne srebrne medale, tym razem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Niesłyszących. Nasz biegacz wystartował na trzech dystansach: 800 metrów, 1500 metrów i 5000 metrów.

Zobacz zdjęcia Tomasza Gawrońskiego z Mistrzostw Polski Niesłyszących:

Jędrzejowianin zajął drugie miejsce w biegu na dystansach 1500 metrów (jego wynik to 4 minuty i 21 sekund) i 5000 m (16 minut i 12 sekund). Otarł się również o podium w biegu na 800 metrów, bowiem do zawodnika, który zajął trzecie miejsce, zabrakło mu zaledwie jednej sekundy.

- Mój trener, pan Marek Jakubowski, i ja jesteśmy bardzo zadowoleniu z ostatnich mistrzostw. Mam dwa medale z trzech biegów, więc dobrze mi poszło. W biegu na 800 metrów byłem czwarty, ponieważ zabrakło mi siły - niedługo wcześniej startowałem na dystansie 5000 metrów. Osobiście wolę jednak biegać na dłuższych dystansach. Lubię biec na spokojnie, a tutaj trzeba było biec szybko

– mówi zadowolony ze swoich wyników Tomasz Gawroński

Zapytany o to, co sprawiło mu największą trudność podczas ostatnich biegów odpowiada: "Pogoda była kiepska. W sobotę było chłodno, ale najgorzej było w niedzielę. Padał deszcz i było zimno."

Po zakończeniu rywalizacji Gawroński miał okazję zwiedzić Lublin przed powrotem do domu.

Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Sportu Niesłyszących.