Tomasz Gawroński z Jędrzejowa zdobył złoto w kategorii słabosłyszących w 20. Cracovia Maraton oraz 15 miejsce w klasyfikacji ogólnej

Mateusz Zapart
Tomasz Gawroński pokonał ponad 42 kilometry w Cracovia Maraton i wrócił do Jędrzejowa ze złotem w kategorii słabosłyszących i 15 miejscem w klasyfikacji ogólnej maratonu. archiwum prywatne
W niedzielę, 23 kwietnia w jubileuszowej 20. edycji krakowskiego maratonu Cracovia Maraton, w biegu na dystansie ponad 42 kilometrów wystartowało 5182 osoby z 45 krajów. Pośród nich znalazł się jędrzejowianin Tomasz Gawroński.

Sukces Tomasza Gawrońskiego w 20. Cracovia Maraton

Trasa maratonu o długości 42 kilometrów i 195 metrów rozpoczęła się w Starym Mieście pod Bazyliką Mariacką i tam też znajdowała się meta. W niedzielnym maratonie w Krakowie wystartowało 5182 osób z czego 5019 zdołało dotrzeć do mety.

Wśród osób, które pokonały całą trasę znalazł się znany jędrzejowski biegacz Tomasz Gawroński, który w kategorii słabosłyszących pokonał 32 biegaczy w efekcie zdobywając złoto. W klasyfikacji ogólnej krakowskiego maratonu znalazł się na wysokim, 15 miejscu. Ponad 42 kilometry pokonał w czasie 2 godzin 38 minut i 4 sekund.

- W tym maratonie walczyłem o swój rekord życiowy. Chciałem złamać mój najlepszy czas jaki wynosił 2 godziny 33 minut i 54 sekundy. Nie udało się niestety. Pogoda była znacznie cieplejsza niż się spodziewałem, jak na maraton to było całkiem gorąco. Nie potrzebnie biegłem szybciej na początku, przez co się spaliłem po tych 20 kilometrach szybszego tempa.

-opowiada Tomasz Gawroński.

Mimo nie pobicia swojego personalnego rekordu Tomek jest zadowolony ze swojego wyniku, zarówno w kategorii słabosłyszących jak i w ogólnej klasyfikacji. Jędrzejowski biegacz teraz wypoczywa, a wkrótce zacznie przygotowywania do kolejnego maratonu, tym razem za granicą. We wrześniu tego roku czeka na niego jeszcze maraton w Odense w Danii.

- Teraz muszę na jakiś czas trochę przystopować z treningami by dojść do siebie po Krakowie. A później szykuję się na zawody w Danii. Nigdy tam nie byłem więc będzie to też świetna okazja by pozwiedzać w wolnym czasie. - dodaje Tomasz.