Tomasz Wenta zdobył "złoto" w Łańcucie

/SAW/, /PST/
Tomasz Wenta został mistrzem Polski Południowej w Karate Kyokushin.
Tomasz Wenta został mistrzem Polski Południowej w Karate Kyokushin. Fot. Sławomir Stachura
Udane starty świętokrzyskich karateków w Łańcucie i w Sanoku

W Łańcucie odbyły się zawody, będące jednocześnie kwalifikacją do mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów w karate kyokushin, które w tym roku odbędą się w Baku. W zawodach tych trzecie miejsca wywalczyli zawodnicy Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin - trzeci w kategorii +90 kg w kategorii seniorów był Rafał Płątek, a w kategorii +65 kg Monika Sarnecka. Trzeci wśród juniorów był Mateusz Ostrowski (+75 kg). W zawodach startowało 117 zawodników z 25 klubów.

W Sanoku odbyły się natomiast Mistrzostwa Polski Południowej w karate kyokushin. Udanie startowali tam zawodnicy KKKK oraz Skarżyskiego Klubu Sportów Walki.

Złoty medal wywalczył Tomasz Wenta z KKKK, syn byłego trenera Vive Targi Kielce - Bogdana Wenty.

- Tomek był dobrze przygotowany, a finałową walkę wygrał przed czasem - stwierdził Krzysztof Borowiec, trener i prezes w Kieleckim Klubie Karate Kyokushin.

W Sanoku rywalizowało blisko 500 zawodników z 29 klubów.

Medalowe miejsca świętokrzyskich karateków w Sanoku.

Kielecki Klub Karate Kyokushin. Kumite (walka). 1. Tomasz Wenta (+75 kg, junior młodszy), 2. Dominik Baliński (+65 kg, junior młodszy), 2. Michał Steczkowski (60 kg, Junior młodszy), 3. Adam Rubik (+75 kg, junior młodszy). Kata (pokazy). 2. Łukasz Janikowski. Skarżyski Klub Sportów Walki. Kumite. 3. Bartłomiej Pająk (75 kg, senior), 3. Patryk Jedynak (+65 kg, młodzik), Walki reżyserowane. 3. Kacper Zaborski (55 kg, młodzik).