Tragiczna wiadomość. Nie żyje bokser z Jordanii Rashed Al Swaisat, który po walce w Kielcach trafił do szpitala [AKTUALIZACJA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Michał Nosal
Michał Nosal
Nie żyje młody jordański pięściarz Rashed Al Swaisat, który stracił przytomność pod koniec trzeciej rundy walki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie w Kielcach. Fot. Jordański Komitet Olimpijski
Nie żyje młody jordański pięściarz Rashed Al Swaisat, który stracił przytomność pod koniec trzeciej rundy walki z Estończykiem Antonem Vinogradovem na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie w Kielcach. W szpitalu przeszedł operację, walczył o życie. Niestety, nie udało się go uratować. Tę smutną informację przekazał w mediach społecznościowych Jordański Komitet Olimpijski.

W kategorii 81 kilogramów 18-letni Rashed Al Swaisat walczył z Estończykiem Antonem Vinogradovem, dostał kilka ciosów, w pewnym momencie stracił przytomność, osunął się na liny i na ring. Było to pod koniec trzeciej rundy.

Został przewieziony do szpitala na kieleckim Czarnowie. Razem z nim pojechał trener. Konieczna była szybka operacja, którą pięściarz przeszedł na oddziale neurochirurgii.

Przez ponad tydzień przebywał w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala na Czarnowie. Był w śpiączce farmakologicznej. Jego stan był ciężki. Do Polski przylecieli rodzice pięściarza. Wiele osób wspierało go w tej najważniejszej walce jego życia. Niestety, przegrał ją, o czym we wtorek na Facebooku i Twitterze poinformował Jordański Komitet Olimpijski.

- Jest nam bardzo przykro, że doszło do tej tragedii. Rodzinie zmarłego boksera składamy wyrazy współczucia i łączymy się z nią w bólu - mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Polski Związek Bokserski na swojej stronie poinformował o śmierci pięściarza. -Z ogromnym smutkiem otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Rashed Al-Swaisa, który 16 kwietnia 2021 roku został przewieziony do szpitala po walce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kielcach. W imieniu Polskiego Związku Bokserskiego, składamy kondolencje rodzinie oraz bliskim i przyjaciołom. Rashed, pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci - czytamy na stronie związku.

Jak już informowaliśmy policjanci badają sprawę dramatycznego zdarzenia, do jakiego doszło podczas odbywających się w Kielcach Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie. - Działamy w trybie niecierpiącym zwłoki. Z urzędu wszczęliśmy czynności sprawdzające czy nie doszło do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówił nam w poprzednią środę młodszy aspirant Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i wyjaśniał: - Policjanci zabezpieczyli dokumentację dopuszczającą sportowca do zawodów oraz monitoring z hali. We wtorek przesłuchani zostali świadkowie: sędziowie i przedstawiciele jordańskiej federacji bokserskiej. Czekamy na opinię biegłego co do obrażeń. Czy były one efektem tego co stało się na ringu, czy też na przykład wcześniejszych urazów. Kompletny materiał przekażemy potem do prokuratury, by podjęła merytoryczną decyzję.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie Kielce 2021 odbyły się w dniach 10-23 kwietnia w Hali Legionów. Rywalizowało w nich 414 pięściarzy i pięściarek z 51 krajów świata. Po raz pierwszy impreza bokserska tej rangi odbyła się w Polsce.

Tokio Raport odc. 2

Wideo

Dodaj ogłoszenie