Trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński ocenił mecz z Chrobrym Głogów: Szkoda, bo dawno nie mieliśmy tyle klarownych okazji

Dorota Kułaga
Korona Kielce w rozegranym w Wielką Sobotę meczu Fortuna 1 ligi zremisowała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:1. -Wielka szkoda, ponieważ prowadziliśmy, mieliśmy w pierwszej połowie mecz pod kontrolą. W drugiej były trzy znakomite okazje, których nie wykorzystaliśmy i dlatego mówię szkoda tych punktów - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Leszek Ojrzyński, trener Korony.

Trener Leszek Ojrzyński przyznał, że nie zdarzyło się w tym roku, żeby jego podopieczni mieli w jednym meczu tyle klarownych okazji do zdobycia bramki.

-Bramkarz gospodarzy pokazał swój kunszt. Był zawodnikiem marca, teraz mamy kwiecień i też pokazał klasę. Wyszliśmy z szatni na drugą połowę i od razu straciliśmy bramkę. A uczulaliśmy się, że Chrobry ma statystyki w pierwszym kwadransie drugiej połowy 6-0, to znaczy, że bramki nie stracił, a sześć zdobył. Szybki aut, chwila zawahania i straciliśmy bramkę. Straciliśmy też dwa punkty, chociaż z drugiej strony zdobyliśmy jeden na terenie, gdzie ciężko się gra. Pewne rzeczy przed kolejnymi spotkaniami musimy poprawić. Następne mecze prawdy przed nami. Czekamy na Arkę Gdynia, mamy tydzień na omówienie i poprawienie pewnych rzeczy - powiedział trener Leszek Ojrzyński.

Wyjaśnił też, że zmiana Michała Koja nie była spowodowana kontuzją. - To była zmiana taktyki. Chcieliśmy zagęścić środek, żeby drużyna gospodarzy nie miała tu przewagi. Grzesiek Szymusik miał też dać nową energię na boku. Później zrobiliśmy jeszcze trzy zmiany, ale było mało minut i nie udało się strzelić gola - dodał szkoleniowiec Korony.