Trener MKS Kalisz: Dziękujemy Kielcom za lekcję

PK, vtkielce.pl
Anna Benicewicz-Miazga
- Dziękujemy kieleckiej drużynie za lekcję piłki ręcznej – mówił po meczu z PGE Vive Kielce trener piłkarzy ręcznych MKS Kalisz, Paweł Rusek. W meczu otwarcia PGNiG Superligi kielczanie wygrali w Kaliszu 36:20.

Talant Dujszebajew, trener PGE Vive Kielce: - Chciałbym złożyć gratulacje dla miasta Kalisz i klubu za awans do PGNiG Superligi. W hali panowała dobra atmosfera, zespół gospodarzy walczył mocno przez pierwsze 20 minut spotkania. Nasz zespół posiada szerszą ławkę i w trakcie meczu mogliśmy sobie pozwolić na większe rotacje. To bardzo dobry zespół z solidnym przygotowaniem, ale potrzeba czasu. Tutaj jest dobry trener i świetni kibice, z czasem będzie coraz lepiej.

Paweł Rusek, trener MKS Kalisz: - Jesteśmy beniaminkiem, doszło nam siedmiu nowych zawodników i potrzebujemy bardzo dużo czasu, żeby to wszystko funkcjonowało i wyglądało. Przez pierwsze 15-20 minut nasza gra była niezła, zarówno w obronie, jak i w ataku. Potem każdy nasz błąd był karany kontrą I bramką. Dziekuję Talantowi i drużynie z Kielc za lekcję piłki ręcznej, na pewno nam się to przyda w meczach z rywalami będącymi w naszym zasięgu.