Triumf Mateusza Siejko w Jędrzejowie

Kamil Markiewicz
W weekend na stadionie Naprzodu w Jędrzejowie rozegrana została trzecia runda Pucharu Polski w łukach bloczkowych i barebow.

W drugiej kategorii na podium znaleźli się zawodnicy Karimy Prząsław. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Siejko (1040 punktów), a trzeci był Fiilip Zawada (1022). Czwartą pozycję zajął Jerzy Dietrich (1014).

W łukach bloczkowych zwyciężył Adam Dudka ze Startu Lublin, drugi był Michał Gomoliszek ze Strzelca Legnica, a trzeci Stanisław Kalisiak z Kalinki Szczecin.

Sobotnie zawody nie były jedynymi, w jakich w ostatnich dniach brali udział reprezentanci Karimy. W dniach 22-26 sierpnia w słoweńskich Mokricach odbyły się mistrzostwa Europy w łucznictwie field. Reprezentantem Polski w kategorii łuków klasycznych był Adam Ścibski. Zawodnik Karimy zajął osiemnaste miejsce z wynikiem 666 punktów.

Natomiast w dniach 26-27 sierpnia, w Kielcach, odbyła się IV runda Pucharu Polski juniorów młodszych.
Brały w niej udział młodziczki klubu z Prząsławia., które mimo młodego wieku zaliczyły bardzo udany debiut w juniorskiej kategorii. Najlepiej wypadła Paulina Maczkiewicz. W kwalifikacjach był trzydziesta piąta z wynikiem 522 punktów. Po eliminacjach awansowała na czternastą pozycję.

Karina Wolentek w kwalifikacjach uzyskała 490 punktów, co dało jej czterdzieste drugie miejsce. Po eliminacjach zakończyła zmagania na dwudziestej siódmej pozycji. Natomiast pięćdziesiąta pierwsza po kwalifikacjach Marta Paliborek (437 punktów), awansowała po eliminacjach na dwudziestą ósmą pozycję.