"Trójki", wsady i "setka" koszykarzy AZS UJK Kielce

MAT
Kapitan Piotr Osiakowski (rzuca) zdobył dla swojego zespołu 19 punktów.
Kapitan Piotr Osiakowski (rzuca) zdobył dla swojego zespołu 19 punktów. Mateusz Kołodziej
Pewne zwycięstwo w 14. kolejce drugiej ligi odnieśli we własnej hali koszykarze AZS UJK Kielce. Nasza drużyna zwyciężyła z Zagłębiem Sosnowiec 100:78.

Przed sezonem drużyna z Sosnowca wymieniana była jako jeden z faworytów grupy C II ligi. Problemy finansowe, z jakimi się borykają sosnowiczanie sprawiły jednak, że z klubu odeszli kluczowi gracze, a trener Zagłębie zmuszony jest grać co mecz praktycznie "szóstką" graczy.

Mecz w Kielcach od początku przebiegał po myśli kielczan. Rozpoczął go już w trzeciej sekundzie! widowiskowym wsadem kapitan AZS UJK Kielce, Piotr Osiakowski. Takich widowiskowych akcji w jego wykonaniu było zresztą w sobotę więcej. Oprócz jego efektownie piłkę do kosza z góry wkładali także Igor Jagiełło i Marcel Kapusciński. Zagłębie nawet na sekundę w tym spotkaniu nie było na prowadzenie. Wszystko na co było stać gości z Sosnowca to zniwelowanie strat do pięciu punktów (45:40) w drugiej kwarcie.

Do zwycięstwa kolejny raz poprowadziła ich zespołowa gra, niezła defensywa i rzuty za trzy punkty, których w tym meczu nasza drużyna trafiła aż 11. Setny punkt na kilkanaście sekund przed końcem meczu zdobył Maciej Szewczyk. Dla naszej drużyny był to ostatni mecz rundy zasadniczej w grupie C II ligi. W 13 spotkaniach nasza drużyna odniosła 9 zwycięstw i zanotowała 4 porażki. To powala AZS UJK plasować się na 4 miejscu w tabeli grupy C II ligi. Przerw między rundami jednak nie będzie. Jeszcze przed świętami kielecki zespół zagra pierwszy mecz rundy rewanżowej, na wyjeździe z rezerwami MKS Dąbrowa Górnicza.

AZS UJK Kielce - Zagłębie Sosnowiec 100:78, (29:18, 21:22, 26:23, 24:15)
AZS UJK
Druszcz 10 (1x3), Jagiełło 13 (2x3), Osiakowski 19 (1x3), Szwedo 15 (3x3), Szewczyk 20 (1x3) - Pawlak 4, Bloda 3 (1x3), Busz 6 (2x3), Fugiński 4, Kapuściński 6.

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!