Trudne przejście dla ostrowieckich kick boxerów

Rafał Soboń
Przez dwa dni hala widowiskowo-sportowa MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim gościła juniorów, którzy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Kick boxingu. Do hutniczego miasta zjechało ponad 200 zawodników z całej Polski. Zawody rozgrywano w kilku formułach: pointfighters, light-contact, a także Puchar Polski Seniorów i Kadetów light-contact. Całą imprezę zorganizował Ostrowiecki Klub Sportów Walki Dragon.

Wśród kobiet plan w stu procentach zrealizowała Katarzyna Benewiat, która w wadze do 60 kg wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski, zaś miano wicemistrzyni w wadze +70 kg zdobyła Weronika Małdys. Brązowe medale zawisły na szyjach: Anny Gruszczyńskiej (waga do 50 kg), Justyny Falkiewicz (waga 55 kg) oraz Angeliki Piotrowicz (waga 65 kg). Jeśli chodzi o męską część klubu, wicemistrzem kraju został Piotr Tokarz (waga 94 kg), zaś na najniższym stopniu podium stanęli: Kacper Wołowiec i Piotr Ziętala (obaj waga +94 kg). W rywalizacji w Pucharze Polski kadetów starszych druga lokata przypadła Szymonowi Gajosowi (waga do 57 kg). Również na drugim miejscu wśród pań uplasowała się Patrycja Kowalska (waga do 50 kg). W grupie kadetów młodszych najlepiej spisał się Sebastian Przydatek wygrywając w wadze do 47 kg.

- Po raz drugi z rzędu mistrzostwa light contact odbywały się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przyjechało do nas w sumie ok. 280 zawodników z 84 klubów. Każdy chciał wypaść jak najlepiej, bowiem najlepsi mają okazję załapać się do kadry Polski i wziąć udział w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Hiszpanii. Nasi zawodnicy przed tygodniem walczyli w K1, stąd też ciężko było im się przestawić na lżejsze formuły - podsumował trener Wojciech Wiśniewski.