Trudne spotkania czwartoligowych ekip z powiatu jędrzejowskiego

Kamil Markiewicz
Tomasz Puchrowicz zdobył bramkę dla Naprzodu Jędrzejów w spotkaniu na szczycie z liderem Neptunem Końskie zremisowanym 1:1. To drugie trafienia zawodnika z Jędrzejowa w tym sezonie. Kamil Markiewicz
Zwycięstwo Wiernej Małogoszcz, remis Naprzodu Jędrzejów i porażka Unii Sędziszów w minionej kolejce czwartej ligi. W weekend kolejne pojedynki.

W weekend wygraną w czwartej lidze zanotowała jedna drużyna z powiatu jędrzejowskiego. Wierna Małogoszcz pokonała u siebie Nidziankę Bieliny 2:1. Do przerwy goście wygrywali 1:0. W drugiej połowie gole dla małogoskiego zespołu zdobyli Karol Gągorowski i Marcin Kołodziejczyk.

Naprzód Jędrzejów w wyjazdowym meczu na szczycie zremisował z liderem rozgrywek Neptunem Końskie 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Bramkę dla jędrzejowskiej drużyny zdobył Tomasz Puchrowicz.

Unia Sędziszów uległa na wyjeździe ŁKS Georyt Łagów 1:2. Trafienia padły w pierwszej połowie. Gola dla Unii strzelił Tomasz Nartowski.

W niedzielę, o godzinie 13, drużyny z powiatu jędrzejowskiego rozegrają spotkania czternastej kolejki. Zespół z Sędziszowa zmierzy się na własnym boisku z Lubrzanką Kajetanów. - Gramy na własnym boisku. Będziemy chcieli to wykorzystać i zwyciężyć, tym bardziej, że Lubrzanka podobnie, jak nasza drużyna plasuje się w dolnej części tabeli, więc zwycięstwa z takimi rywalami są bardzo ważne - mówił Mariusz Kośmider, trener Unii.

Naprzód będzie podejmował ŁKS Georyt. Poza meczem ze Zdrojem Busko-Zdrój, wygraliśmy wszystkie spotkania na własnym boisku, więc mam nadzieję, że w niedzielę będzie podobnie. Drużyna z Łagowa jest solidna. Mam sentyment do tego zespołu, który prowadziłem. Oczywiście na boisku nie będzie taryfy ulgowej - mówił Janusz Cieślak, szkoleniowiec Naprzodu.

Wierna zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Połaniec. - Cieszę się, że w końcu zagramy z rywalem, który potrafi grać w piłkę, nawet gdybyśmy mieli stracić punkty w tym pojedynku - powiedział Mariusz Lniany, trener małogoskiej drużyny.

Naprzód z Unią zagrają w optymalnych składach. W szeregach Wiernej zabraknie Karola Krzyżyka i Bartłomieja Wijasa.