Truso Elbląg mistrzem Polski juniorek w piłce ręcznej (video, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ
Drużyna Truso Elbląg mistrzynie Polski juniorek w piłce ręcznej.
Drużyna Truso Elbląg mistrzynie Polski juniorek w piłce ręcznej. Fot. Kamil Markiewicz
Truso Elbląg zajął pierwsze miejsce w rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach Polski juniorek w piłce ręczną, pokonując w finale Ruch Chorzów 26:25.

W zakończonych w sobotę mistrzostwach Polski juniorek, które rozgrywane były w hali sportowej przy ulicy Krakowskiej w Kielcach zwyciężyła drużyna Truso Elbląg, drugie miejsce zajął Ruch Chorzów, a trzeci był Vistal Łączpol Gdynia. Sędziowie wraz z organizatorami zawodów poza wyróżnieniami indywidualnymi wybrali także najlepszą siódemkę turnieju: Dominika Montowska (Ruch) - Ewelina Ocalewicz (Truso), Paulina Piechnik (Wilanowia), Magdalena Lurka (Truso), Natalia Salamon (Ruch), Mariola Wiertelak (Sośnica), Maja Osińska (Wilanowia).

Najlepszą zawodniczką turnieju została Joanna Drabik z KSS Kielce, najlepszą bramkarką Karolina Sagała z Sośnicy Gliwice, a najskuteczniejszą zawodniczką z bramkami na koncie Anna Maślanka z Beskidu Nowy Sącz.

Szczypiornistki KSS Kielce, które broniły wywalczonego w zeszłym roku na mistrzostwach Polski juniorek tytułu mistrzowskiego zajęły dopiero siódme miejsce.

Wyniki sobotnich meczów: Mecz o miejsce 5: Finepharm Jelenia Góra - Wilanowia Warszawa 30:28 (15:13). Mecz o miejsce 3: Sośnica Gliwice - Vistal Łączpol Gdynia 21:28 (10:12). Finał: Ruch Chorzów - Truso Elbląg 25:26 (8:12).