Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa 10. Powiatowa Kampania Białej Wstążki przeciwko przemocy wobec kobiet. Bezpłatne porady w powiecie jędrzejowskim

Oprac.: Mateusz Zapart
Powiat jędrzejowski po raz 10. dołączył do akcji "Białej wstążki"
Powiat jędrzejowski po raz 10. dołączył do akcji "Białej wstążki" pixabay
Powiat jędrzejowski włączył się do kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”, która trwa od 25 listopada do 10 grudnia oraz obchodów ogólnopolskiej kampanii „Biała Wstążka”. Można skorzystać z bezpłatnych porad psychologów oraz dyżury specjalistów w ośrodkach pomocy społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Kampania Białej wstążki odbywa się w ramach światowych "16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć" między 25 listopada a 10 grudnia. Nie są to daty przypadkowe. Początek akcji został ogłoszony w 1999 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla upamiętnienia zamordowania w 1960 roku działaczek na rzecz praw człowieka, 3 sióstr: Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Akcja dobiega końca 10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

W ramach 10. Powiatowej Kampanii „Białej Wstążki” w powiecie jędrzejowskim odbywają się:

  • dodatkowe bezpłatne porady psychologa (6 grudnia) i adwokata (8 grudnia), którzy bezpłatnie udzielają porad dla mieszkańców powiatu,
  • wspólne dyżury specjalistów (w dniach 6-8 grudnia) w ośrodkach pomocy społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Prokuraturze, Sądzie, Policji, Punkcie Konsultacyjno – Informacyjnym do spraw Uzależnień w Jędrzejowie i Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie
  • akcja informacyjno-edukacyjna dla mieszkańców Powiatu Jędrzejowskiego poprzez: dystrybucję białych wstążeczek wśród społeczności lokalnej oraz wśród przedstawicieli instytucji, służb i urzędów oraz dystrybucję ulotek, plakatów i informacji, promujących idee 16 dni w urzędach, instytucjach, szkołach, placówkach oświatowych i placówkach służby zdrowia, w parafiach oraz ogłoszenia na stronach internetowych powiatu i PCPR-u w mediach lokalnych, w tym między innymi na temat przedmiotowej kampanii oraz proponowanych form pomocy i instytucji, w których tę pomoc można uzyskać.

Osoby zainteresowane bezpłatnymi poradami specjalistów oraz dodatkowo poradami specjalisty do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalisty pracy z rodziną oraz pracownika socjalnego mogą zadzwonić pod numer telefonu 41 386 36 00 lub dowiedzieć się więcej bezpośrednio w siedzibie PCPR-u w Jędrzejowie, przy ulicy Okrzei 49B albo w gminnym ośrodku pomocy społecznej w miejscu zamieszkania.

Kampania „Białej wstążki” to największa na świecie, międzynarodowa kampania prowadzona w ponad 55 krajach świata, skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Kampania "Białej Wstążki" została stworzona przez mężczyzn i jest głównie do nich adresowana. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. Ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy, wobec kobiet i wspierania działań na rzecz jej przeciwdziałania. Ma na celu również uświadomienie, że prawa kobiet są prawami człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

(źr. PCPR Jędrzejów)

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie