Trzecia porażka KSZO w Młodej Lidze

Rafał Soboń
Rozgrywająca KSZO Klaudia Jędrzejewska w obronie. W niedzielę Impel zmusił ostrowczanki do sporego wysiłku. Rafał Soboń
Pierwszy set we Wrocławiu należałoby wymazać z pamięci. Impel rozpoczął od wysokiego prowadzenia 9:1 i pozwolił rywalkom dołożyć jeszcze zaledwie osiem oczek.

W drugiej partii to KSZO wyszedł na prowadzenie 4:0, jednak w połowie partii gospodynie wyszły na prowadzenie. Trochę niepokoju zasiała w szeregach gospodyń Zuzanna Urbańska, która przy stanie 18:24 trzykrotnie zdobyła punkt, do tego doszedł atak Impelu w siatkę. Niestety, w kolejnej akcji pomyliły się ostrowczanki.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia 5:0 dla Impelu, jednak i tym razem przyjezdne pokazały pazur - głównie za sprawą skutecznych ataków Cecylii Pietruszki i ofiarnej grze w obronie, które w środkowej części seta nawiązały jeszcze kontakt z rywalem. Końcówka ponownie należała jednak do gospodyń, które prowadziły już 21:15, by skończyć mecz przy 20 punkcie po stronie KSZO. Na MVP spotkania wybrano Aleksandrę Sochacką, której serwis sprawiał najwięcej problemów ostrow-czankom.

Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:9, 25:22, 25:20).

KSZO Ostrowiec: Jędrzejewska, Nowak, Asztemborska, Urbańska, Pietruszka, Piotrowska, Kowalska (l) oraz Turek, Loranty.

Impel Wrocław: Sochacka, Cembrzyńska, Ociepa, Kołodziejczak, Czapla, Mielczarel, Stasiak (l) oraz Flendrich, Nowak, Śmidowicz.