Trzecia porażka z rzędu. PLKS Pszczyna - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 3:1

Rafał SOBOŃ
Nie udało się odmienić obrazu gry I-ligowych siatkarek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. Zespół wciąż zawodzi, a w sobotę zanotował trzecią porażkę z rzędu.

Już wiadomo, że ostrowieckie siatkarki nie zdołają wykonać zadania, jakie postawił przed nimi zarząd klubu. W trzech meczach miały wywalczyć minimum sześć punktów. Po dwóch spotkaniach z outsiderami I ligi mają na koncie zero.

Początek pierwszego seta w Pszczynie dawał nadzieję, że ostrowczanki wreszcie nawiążą wyrównaną walkę z rywalkami. Niestety, taki stan rzeczy trwał bardzo krótko, bo tylko do połowy seta, kiedy na prowadzeniu był zespół AZS KSZO. Później gospodynie odskoczyły i ta partia zakończyła się ich zwycięstwem do 16. Drugi set od początku przebiegał pod dyktando siatkarek z Pszczyny, które szybko wywalczyły sporą przewagę i zakończyły go w identycznym wymiarze jak set pierwszy. Dopiero w trzeciej odsłonie zespół z Ostrowca zagrał z wiarą w sukces i choć stracił w końcówce wypracowaną wcześniej przewagę, to zdołał ostatecznie wygrać tę partię najmniejszą z możliwych przewag. - Zespół podjął walkę, gdy miał już nóż na gardle. W całym meczu fatalnie wyglądało przyjęcie, a bez tego elementu trudno o dalsze udane akcje - mówił po meczu trener Roman Murdza. Niestety, wygrany trzeci set to było wszystko, na co tego dnia stać było podopieczne trenera Romana Murdzy. Przegrany czwarty do 16 sprawił, że do Ostrowca zespół wrócił z zerowym dorobkiem punktowym, jednak w tabeli - dzięki lepszemu bilansowi setów z zespołami Silesii i Sparty - udało się mu awansować o jedną pozycję.

Za tydzień siatkarki AZS WSBiP KSZO zmierzą się we własnej hali z wiceliderem rozgrywek, zespołem Chemika Police.

PLKS Pszczyna - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 3:1 (25:16, 25:16, 23:25, 25:16)

AZS WSBiP KSZO: Bernatowicz, Winogradowa, Tomsia, Kosiorowska, Chmiel, Król, Soja (libero) oraz Słonecka, Nowakowska, Świerszcz, Stefańska, Lisiecka.

W innych meczach 10 kolejki:

UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki - MMKS Gaudia Budmel Trzebnica 3:0 (25:19, 25:16, 25:12)

Siódemka Legionovia Legionowo - SMS PZPS I Sosnowiec 3:1 (5:19, 20:25, 25:5, 25:17)

KS Piecobiogaz Murowana Goślina - MUKS Sparta Warszawa 3:0 (29:27, 25:18, 25:22)

Jadar AZS Politechnika Radom - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

PSPS Chemik Police - Armatura Eliteski AZS UE Kraków 3:2 (21:25, 25:22, 22:25, 26:24, 15:8)