Trzej zawodnicy Vive Targi Kielce na olimpijskim podium! Chorwacja pokonała Węgry (zdjęcia)

/PK/
Trzej piłkarze ręczni Vive Targi Kielce, Denis Buntić, Manuel Strlek i Ivan Cupić, zdobyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie. W meczu o trzecie miejsce w turnieju, Chorwacja pokonała Węgry 33:26 (19:14), a wymieniona trójka zdobyła w sumie 14 bramek.

Wkrótce na naszym portalu zamieścimy wywiad z Ivanem Cupiciem, przeprowadzony przez naszą wysłanniczkę do Londynu.

Dość wyraźną przewagę mieli w tym spotkaniu Chorwaci, którzy ostatni raz jednobramkową przewagę mieli w 21 minucie - 11:10. Hrvatska zdecydowanie dominowała w końcówce pierwszej połowy, po trafieniu Cupicia w 27 minucie wygrywała już 18:12. Węgrzy, dla których sam awans do najlepszej czwórki turnieju był dużym sukcesem, a grali w tym spotkaniu bez swojego środkowego rozgrywającego Gabora Csaszara (kontuzja), poderwali się jeszcze na początku drugiej połowy, kiedy zmniejszyli straty do trzech bramek (23:20 w 43 minucie). Ale odpowiedź drużyny trenera Slavko Goluzy była miażdżąca, następne 10 minut gry Chorwaci wygrali 10:2.

Całe 60 minut w barwach Chorwacji rozegrał Ivan Cupić. Nowy prawoskrzydłowy Vive Targi Kielce wypełnił w tym meczu swoją "olimpijską normę" - 8 bramek (w poprzednich meczach kilka razy właśnie tyle razy trafiał do bramek rywali), przestrzeliwując tylko dwa rzuty. Skuteczny był kolejny nowy zawodnik mistrzów Polski, Manuel Strlek, który zdobył 5 bramek na 6 rzutów. Od również rozegrał pełny mecz.
W 41 minucie na boisku pojawił się trzeci z zawodników Vive Targi Kielce, Denis Buntić, który zdobył jednego gola, oddając trzy rzuty.

W 56 minucie z udziałem Cupicia padła jedna z najładniejszych bramek olimpijskiego turnieju w Londynie. Chorwacki skrzydłowy podał piłkę do wyskakującego Blażenko Lackovicia, który w efektowny sposób pokonał Nandora Fazekasa.

Cupić zakończył turniej z 49 golami na koncie i ma szansę na tytuł króla strzelców turnieju. Mogący go wyprzedzić Szwed Niclas Ekberg, który zagra w finale, ma na koncie 44 trafienia.

Chorwacja - Węgry 33:26 (19:14)

Chorwacja: Alilović (13) - Balić, Duvnjak 6, Lacković 7, Kopljar 3, Vori 2, Gojun, Vuković 1, Buntić 1, Strlek 5, Cupić 8 (1).
Węgry: Fazekas (7), Mikler (1) - Ilyes, Mocsai, G. Ivancsik 2, Harsanyi 7, Putics 5, Nagy 6, Vadkerti 1, Zubai 3, Schuch, Lekai 2.

Statystyki zawodników Vive Targi Kielce

Ivan Cupić 8 bramek/10 rzutów (skrzydło - 4/6, karne - 1/1, kontra - 3/3, 1 asysta).
Manuel Strlek 5/6 (skrzydło 5/6, 1 asysta, 1 strata).
Denis Buntić (1/3 (9 metr - 1/3).
O godzinie 16 polskiego czasu w Londynie rozpocznie się mecz o złoty medal pomiędzy Francją i Szwecją.