Trzy bramki KSZO w pierwszym sparingu (video)

Rafał SOBOŃ
Adam Cieśliński wrócił do gry po kontuzji i zdobył dwie bramki w meczu z Pelikanem. fot. Rafał Soboń
W swoim pierwszym meczu sparingowym, podopieczni Czesława Jakołcewicza pokonali drugoligowy Pelikan Łowicz 3:0. Dwie bramki zdobył powracający po kontuzji Adam Cieśliński, jedno trafienie dołożył Radosław Kardas.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników KSZO, którzy ofensywne akcje udokumentowali dwiema bramkami. W 12 minucie po dograniu Łukasza Matuszczyka z rzutu rożnego piłkę do siatki przeciwnika skierował głową powracający po kontuzji ręki Adam Cieśliński. Drugiego gola w 28 minucie gry zdobył Radosław Kardas. Łukasz Matuszczyk wykonywał pod rząd kilka rzutów rożnych. W końcu piłka trafiła na głowę Radosława Kardasa, po którego mocnym strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki gości.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gracze Pelikana. Już w 47 minucie mieli wyśmienitą okazję na gola kontaktowego, jednak Marcin Krysiński nie wykorzystał rzutu karnego strzelając wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Tomasza Dymanowskiego. Mimo, że w tej części gry piłkarze KSZO nie posiadali już tak widocznej przewagi, to udało się strzelić kolejnego gola. W 69 minucie podanie od Marcina Dziewulskiego otrzymał Adam Cieśliński i pewnie pokonał bramkarza Pelikana.

KSZO - Pelikan Łowicz 3:0 (2:0)

KSZO: Wróbel - Matuszczyk, Skórnicki, Kardas, Szymoniak, Cieciura, Dziewulski, Wieczorek, Frańczak, Kanarski, Cieśliński oraz Dymanowski, Żelazowski