Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy dni imprez w Klimontowie!

Michał LESZCZYŃSKI
W Klimontowie "Łzy” wystąpią w środę, 17 sierpnia o godzinie 22.
W Klimontowie "Łzy” wystąpią w środę, 17 sierpnia o godzinie 22. ZOOM
Jak impreza z rozmachem, to tylko w Klimontowie. Już tradycyjnie, jak co roku trzy rozrywkowe dni przed nami. W poniedziałek 15 sierpnia akcenty ludowe, we wtorek festyn, w środę odpust na świętego Jacka. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny!

PONIEDZIAŁEK Z FOLKLOREM
W poniedziałek 15 sierpnia święto kościelne, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To okazja do podziękowania za plony. W Klimontowie podziękują rolnicy z powiatu sandomierskiego. W południe w kościele parafialnym Świętego Józefa dożynki zainauguruje uroczysta msza święta. Około godziny 13.30 barwny korowód przemaszeruje na klimontowski stadion. Od godziny 14 do godziny 17 część oficjalna: przemówienia gości, prezentacja dożynkowych wieńców, wręczenie nagród zwycięzcom konkursu "Piękna i bezpieczna zagroda" oraz ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Przed godziną 17 koncert zespołu z Pińska na Białorusi. Zaraz po koncercie gości z zagranicy, sandomierska powiatowa biesiada z zespołem Jorgusie. O godzinie 18 ogłoszenie wyników konkursu na sołtysa roku gminy Klimontów. Od godziny 20 koncert orkiestry huty szkła gospodarczego imienia Tadeusza Wrześniaka.

O godzinie 21 koncert gwiazdy wieczoru Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Od godziny 22.30 zabawa taneczna z didżejami i zespołem DSP. Podczas dożynek odbędzie się degustacja potraw regionalnych oraz wystawa płodów rolnych i maszyn rolniczych. Poza tym od godziny 13 do 17 będzie można oddać krew w ramach akcji "Podaruj krew - ratuj życie". Specjalny ambulans do pobierania krwi zaparkuje przy klimontowskim gimnazjum. Również w godzinach 13 - 18 kobiety będą mogły zadbać o swoje zdrowie odwiedzając stoisko promujące badania profilaktyczne dla kobiet.

WTOREK Z IRA
Wtorek, 16 sierpnia to drugi dzień imprez. Zapowiada się dość ciekawie. Na stadionie w Klimontowie o godzinie 17.30 odbędzie się mecz piłki nożnej oldbojów o puchar wójta gminy Klimontów pomiędzy drużynami LKS Klimontowianka - reprezentacja województwa świętokrzyskiego. Od godziny 18 wybory Miss Lata 2011 z "Echem Dnia" (szczegóły na stronie 1). Na boisku orlik o godzinie 21 zostanie rozegrany mecz piłki nożnej Klimontowianka Klimontów (województwo świętokrzyskie) - Agricola Klimontów (województwo małopolskie). O godzinie 22 na scenie zobaczymy gwiazdę wieczoru zespół Ira. Od godziny 23.30 dyskoteka z didżejem "Gienolem".

W ŚRODĘ ŁZY I CZERWONE GITARY
Środa, 17 sierpnia to odpust na świętego Jacka. W południe w kościele parafialnym w Klimontowie odbędzie się msza święta odpustowa. W kościele od godziny 13.15 duchowa uczta muzyczna koncerty tria kameralnego z Filharmonii Świętokrzyskiej . Od godziny 15.30 na stadionie prezentację strażackich pojazdów i inne atrakcje dla dzieci zapewnią strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimontowie. Później pokaz tresury psów policyjnych, następnie koncert dla dzieci "Duet Bahamas" w programie "Pluszowy miś i przyjaciele". Od godziny 18.30 prezentacja dorobku artystycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie.

O godzinie 20 występ gwiazdy dnia, zespołu Czerwone Gitary. Po koncercie teatr ognia "Enzonda" z Kielc, pokaz sztucznych ogni. O godzinie 22 koncert gwiazdy wieczoru, zespół Łzy. Po koncercie, około godziny 23.30 dyskoteka.

Dodatkowo nocą z 13 na 14 sierpnia zawody wędkarskie o puchar konferansjera prowadzone przez Polski Związek Wędkarski koło numer 27 w Klimontowie.
PREZENTACJE
Łzy
W Klimontowie "Łzy" wystąpią w środę, 17 sierpnia o godzinie 22. Do największych przebojów Łez należą utwory: "Agnieszka już dawno...", "Narcyz się nazywam", "Jestem jaka jestem", "Oczy szeroko zamknięte" oraz "Gdybyś był". Ich najpopularniejsze albumy to "W związku z samotnością" i "Nie czekaj na jutro". Zespół został założony w 1996, pierwszy album, Słońce, ukazał się dwa lata później. Nie przyniósł on grupie popularności i nie stał się komercyjnym sukcesem. Dopiero druga płyta, "W związku z samotnością", została zauważona przez szerszą publiczność. Zawierała wielkie przeboje "Agnieszka już dawno…" i "Narcyz się nazywam", które w 2001 dotarły do wysokich miejsc. Należą dziś do najpopularniejszych utworów zespołu. Stały się symbolem, wręcz hymnami polskich nastolatek na początku wieku. Trzeci album "Łyz" wydały w 2002 roku i nosił tytuł "Jesteś jaki jesteś". Choć sprzedał się nieco gorzej od poprzedniego, to wylansował takie hity jak "Jestem jaka jestem", "Ja nie lubię nikogo" i "Anastazja". Rok 2003 przyniósł największy sukces w karierze grupy - singel "Oczy szeroko zamknięte". Piosenka ta stała się jednym z największych hitów roku, a płyta "Nie czekaj na jutro" dotarła na szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Sukces ten sprawił, że Łzy zaczęły pojawiać się w polskich mediach, które dotychczas były nieprzychylnie nastawione do zespołu. 17 listopada 2010 zespół poinformował, że zakończył współpracę z Anną Wyszkoni. Z początkiem 2011 roku, wokalistką zespołu została Sara Chmiel. W maju 2011 ukazał się kolejny studyjny krążek zespołu "Bez słów...". Płytę promuje utwór "Zatańcz ze mną, proszę".

Czerwone gitary
W Klimontowie zespół wystąpi w środę, 17 sierpnia o godzinie 20. Czerwone gitary to legendarny polski zespół założony przez Jerzego Kosselę i Henryka Zomerskiego w 1965 roku w Gdańsku Wrzeszczu. W pierwszym składzie występowali jeszcze Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon i Jerzy Skrzypczyk. Pod koniec 1965 odszedł Henryk Zomerski, a jego miejsce zajął Seweryn Krajewski. Swoje największe sukcesy zespół osiągnął w pierwszych 5 latach istnienia. W 1966 grupa wydała debiutancki album "To właśnie my", który sprzedano w 160 tysiącach egzemplarzy. W marcu 1967 roku zespół opuścił założyciel i pierwszy lider Jerzy Kossela. W maju 1967 roku zespół nagrał drugą płytę długogrającą Czerwone Gitary 2 sprzedaną w rekordowej liczbie 240 tysięcy sztuk. W 1968 ukazał się kolejny album Czerwone Gitary 3 (sprzedaż 220 tysięcy egzemplarzy), a zespół zdobył pierwsze wyróżnienie w Opolu za "Takie ładne oczy". W 1970 roku z grupy odszedł ówczesny lider, Krzysztof Klenczon. W latach 80. zespół zniknął z polskiej estrady na kilkanaście lat. W tym czasie grał w USA oraz w dawnych ZSRR i NRD. W 1991 roku nastąpił wielki i tryumfalny powrót zespołu. W 1997 roku z Czerwonych Gitar odszedł kolejny lider, Seweryn Krajewski. W roku 2005 zespół obchodził jubileusz 40-lecia. Z tej okazji wydał nową płytę "Czerwone Gitary OK", a piosenka z tej płyty "Senny szept" zdobyła czwarte miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie.

IRA
W Klimontowie zespół wystąpi we wtorek, 16 sierpnia o godzinie 22. Zespół rockowy założony na początku lat 80. w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90, mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki "Mój dom", 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia. W maju 1994 roku zespół jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. W drugiej połowie lat 90 nad zespołem zaczęły gromadzić się czarne chmury. Zespół zrezygnował ze swego charakterystycznego stylu. Grupa radykalnie zmieniła swoje oblicze. Płyta "Znamię
wydana we wrześniu 1994 roku była wyraźnym ukłonem w stronę mocniejszych brzmień, zahaczających nawet o thrash metal, co niezbyt przypadło fanom do gustu, przez co zespół zaczął coraz mniej koncertować. W 1996 roku grupę opuszcza założyciel grupy Kuba Płucisz, a parę miesięcy później kapela zawiesza swoja działalność. Zespół wrócił na polską scenę muzyczną pod koniec 2001 roku po siedmioletnim okresie spowodowanym zawieszeniem działalności. Od powrotu na scenę grupa nagrała cztery studyjne albumy, oraz jeden koncertowy, który jest zapisem wielkiego jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia istnienia zespołu, który się odbył w 2003 roku w rodzinnym Radomiu. Nowe utwory grupy ponownie zagościły na krajowych listach przebojów. Obecnie zespół wciąż intensywnie koncertuje w całym kraju i po za jego granicami. Grupa jak do tej pory sprzedała ponad 2 miliony płyt w całej Polsce. Od 1987 roku wokalistą zespołu jest Artur Gadowski.
Szczegóły i zapowiedzi wszystkich imprez z Sandomierza na WWW.STREFAIMPREZ.PL/SANDOMIERZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie