Trzy medale judoków Żaka Kielce w Opolu

/dor/
Bardzo dobrze spisali się judocy Żaka Kielce na zawodach Pucharu Polski Juniorów, który odbył się w Opolu. Zdobyli trzy medale.

Filip Pawłowski w miniony weekend zdobył brązowy medal w kategorii 60 kg, powoli wracający do dobrej dyspozycji Bartłomiej Słowak był siódmy w 81 kg. W finale w wagi 73 kg spotkali się dwaj zawodnicy Żaka - Mateusz Garbacz i Damian Stępień.

- Po bardzo emocjonującym pojedynku zwyciężył przez yuko Damian Stępień, który po raz kolejny potwierdził swoją dominację w tej wadze. Mateusz zdobywając "srebro" umocnił swoją pozycję w nowej kategorii wagowej - powiedziała Małgorzata Karyś, jeden z trenerów Żaka.

Kilka dni wcześniej judocy Żaka rywalizowali w Otwartym Pucharze Polski w Łodzi. Mateusz Garbacz zdobył brązowy medal w 73 kg, natomiast Bartłomiej Słowak przegrał walkę o "brąz" i zajął ostatecznie 5 miejsce w 81 kg. Wśród młodzików po brązowy medal w kategorii 81 kg sięgnął Wiktor Mazurczak, a 7. pozycję wywalczyła Dominika Kotlarska.

Bardzo dobrze spisali się też młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Bytomiu. Srebrny medal wywalczył Wiktor Mazurczak w 81 kg, a brązowy Dominika Kotlarska w 63 kg.