Trzy medale kick bokserów ostrowieckiego Dragona

/waf/
Ostrowiecka ekipa na zawodach w Lesznie. Stoją od lewej: Eliza Śliwka, Jarosław Sułkowski, Paulina Ziębora i Jacek Śliwka. U dołu- Przemysław Sułkowski.
Paulina Ziębora i Przemysław Sułkowski zajęli drugie miejsca, a Eliza Śliwka trzecie na mistrzostwach Polski w kick boxingu juniorów w formule semi contact i light contact.

Zawody odbyły się w Lesznie w dniach 8-10 czerwca. Kwalifikacje na nie uzyskali tylko najlepsi zawodnicy w kraju, którzy zajmowali dwie czołowe lokaty w czterech eliminacjach strefowych. Ostrowiecki Klub Sportów Walki Dragon w Wielkopolsce reprezentowali Eliza Śliwka, Paulina Ziębora i Przemysław Sułkowski.

W formule light contact Paulina w kategorii wagowej do 50 kg zdobyła wicemistrzostwo Polski, natomiast Eliza w kat. 65 kg została brązową medalistką.

W formule semi contact Przemek walczył w wyższej kategorii wagowej- 74 kg. Doszedł do finału, jednak przegrał go i musiał zadowolić się tytułem wicemistrzowskim.

- Przemek został powołany na mistrzostwa świata kadetów i juniorów, które odbędą się w Bratysławie od 8 do 15 września- mówi Wojciech Wiśniewski, trener OKSW Dragon. - Będzie walczył w kategorii 69 kg.
Sułkowski, uczeń Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Św., ma na swoim koncie między innymi tytuły mistrza świata w kategorii semi contact i light contact na Mistrzostwach Świata Wszechstylowego Karate Organizacji WIASKA.