Trzy medale kickboxerek UKS Relaks Skarżysko w Mistrzostwach Świata w Irlandii!

Piotr Stańczak
Zawodniczki UKS Relaks, od lewej: Roksana Dargiel, Daria Gruszka i Katarzyna Wrona zdobyły medale w Mistrzostwach Świata w Irlandii. Archiwum klubowe
Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – przywiozły z Mistrzostw Świata Juniorów w Dublinie reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego Relaks Skarżysko-Kamienna.

Turniej w stolicy Irlandii kończy się w sobotę, wszystkie skarżyszczanki już zakończyły swoją rywalizację. Na najwyższym stopniu podium stanęła Roksana Dargiel (kategoria do 52 kilogramów w formule K-1 Rules). W piątkowym finale pokonała Rosjankę Polinę Petuchową 3:0 na punkty. Jak mówi klubowy trener naszej zawodniczki, Piotr Lubecki, decydująca o zwycięstwie była trzecia runda, w której skarżyszczanka zdominowała swą przeciwniczkę. – To kolejny sukces Roksany. Nie jest on dziełem przypadku. Przed rokiem zdobyła Mistrzostwo Europy, w Dublinie też miała trudną przeprawę. Ukoronowała swoje starty w kategorii juniorów, bo w przyszłym roku, z racji wieku, już nie będzie w niej rywalizować – tłumaczy Lubecki.

W imprezie tej rangi debiutowały dwie inne wychowanki Relaksu. Srebrny medal wywalczyła Daria Gruszka (-48 kg w K-1 Rules). W finale przegrała na punkty z Rosjanką Ksenią Sawinową 1:2 na punkty. Brązowy krążek wywalczyła natomiast Katarzyna Wrona (-48 kg w formule low-kick). W półfinale nie sprostała silnej Czeszce Markecie Krejzlovej. Trzy medale Mistrzostw Świata to największy sukces w historii skarżyskiego klubu na arenie międzynarodowej. Wszystkie trzy nasze zawodniczki mają po 18 lat, są uczennicami II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.