Trzy medale kielczan w kick boxingu, dwa z nich zdobyli bliźniacy

/dor/
Kieleccy zawodnicy zdobyli trzy medale - srebrny wywalczył  Jakub Dądela, złote Bartosz Dądela i Mateusz Jakubowski.
Kieleccy zawodnicy zdobyli trzy medale - srebrny wywalczył Jakub Dądela, złote Bartosz Dądela i Mateusz Jakubowski. Archiwum prywatne
W Jarosławiu odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w kick boxingu w formule low kick. Dobrze spisali się zawodnicy klubu Soma-Gym Kick Boxing Kielce.

Klub ten reprezentowało trzech juniorów, którzy wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. Na najwyższym stopniu podium stanęli juniorzy młodsi Mateusz Jakubowski w kategorii 67 kilogramów i Bartosz Dądela w kategorii 81 kilogramów. Brat bliźniak Jakub Dądela zdobył „srebro” w kategorii plus 81 kilogramów. Dodajmy, że był to pierwszy start braci w Pucharze Polski.

-Niestety, Robert Soboń w kategorii 54 kilogramów juniorów starszych nie miał przeciwnika, a Karol Sadłocha w grupie seniorów w wadze 71 kilogramów przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i nie awansował dalej - powiedział Marek Soboń, trener kieleckiego klubu.