Trzy medale KKL Kielce na mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Oliwia Bełczew, Zofia Jastrząb, Natalia Biskupska na podium

Dorota Kułaga
Oliwia Bełczew z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w biegu na 800 metrów.
Oliwia Bełczew z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w biegu na 800 metrów. KKL Kielce
Trzy medale zdobyły zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 we Wrocławiu.

Medale naszych lekkoatletek na mistrzostwach Polski we Wrocławiu

Oliwia Bełczew z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w biegu na 800 metrów. "Złoto" przegrała na finiszu, wywalczyła je Jagoda Bochenek z MKS-MOSM Bytom. Oliwia Bełczew, której trenerem jest Krzysztof Jóźwik, uzyskała bardzo dobry czas 2.08,86. Wynikiem tym, jak informuje portal www.la.kielce.com.pl, o blisko 5 sekund poprawiła rekord województwa juniorek. W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki tylko nasza utytułowana olimpijka Wioletta Frankiewicz szybciej przebiegła 800 metrów w hali – w 2.08,25 w 2003 roku.

Dwa medale zdobyły zawodniczki KKL Kielce, specjalizujące się w skoku o tyczce. Obydwie są podopiecznymi trenerki Agnieszki Wrony. Srebro wywalczyła Zofia Jastrząb z wynikiem 3,85 m, a po brąz sięgnęła Natalia Biskupska - 3,60 m.

Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl dobrze w finale A biegu na 600 m juniorów młodszych spisał się Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec, podopieczny trenera Sławomira Szydłowskiego. Ustanowił rekord życiowy czasem 1.24,51 i zajął piąte miejsce. Siódmy na 3000 m juniorów był jego klubowy kolega Igor Szydłowski, który uzyskał rezultat 9.09,21