Trzy medale łuczników Stelli Kielce na mistrzostwach Polski w Żywcu!

(PK)
Marta Maciejewska ze Stelli Kielce została mistrzynią Polski juniorek w łucznictwie. Podwójnym medalistą w kategorii młodzieżowców został jej klubowy kolega, Maciej Fałdziński, który zdobył złoty medal indywidualnie i srebrny w drużynie, wraz z Danielem Szkutą, Mateuszem Buckim i Hubertem Soboniem. Mistrzostwa zakończyły się w niedzielę w Żywcu.

W kwalifikacjach Maciejewska była najlepsza, uzyskując 1280 punktów, co jest jej rekordem życiowym. Przy okazji zdobyła trzy tak zwane małe medale na dystansach - złoto na 60 oraz srebra na 50 i 30 metrów. - Nasza zawodniczka nie miała sobie również równych w finałach, w pojedynku o złoty medal pokonując Sylwię Zyzańską z Łucznika Żywiec 6:4. W finale rywalizacji młodzieżowców Maciek Fałdziński wygrał z Kacprem Sierakowskim z Marymontu Warszawa 6:2 - informował trener kieleckich łuczników, Arkadiusz Ponikowski.

Srebrny medal przypadł również młodzieżowej męskiej drużynie Stelli, która w finale uległa Talentowi Wrocław.

Spośród naszych zawodników i zawodniczek, którzy nie weszli do stref medalowych, najwyżej, na szóstym miejscu, uplasowała się Karolina Sorys ze Stelli, szósta wśród juniorek. Ósma w kategorii młodzieżowej była Ilona Karwat, która w mikście z Fałdzińskim uplasowała się na szóstej lokacie.

Wyniki, eliminacje, kategoria młodzieżowa kobiet: 28. Ilona Karwat 502 pkt., 39. Karolina Frelicka 472, kategoria młodzieżowa mężczyzn: 4. Maciej Fałdziński 622, 9. Mateusz Bucki 605, 10. Hubert Soboń 593, 15. Daniel Szkuta 587, 25. Karol Adamus 559; juniorki: 1. Marta Maciejewska 1280, 13. Małgorzata Góral 1196, 21. Karolina Sorys 1148, 42. Aleksandra Baran 998 (wszyscy Stella Kielce), juniorzy: 11. Rafał Wójcik (ULKS Włoszczowice) 1188, 13. Adam Bujarski (Stella) 1178.