Trzy medale naszych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Złoto zdobyła Julia Szydłowska

Dorota Kułaga
Złota medalistka Julia Szydłowska ze swoim tatą i trenerem Sławomirem Szydłowskim. Fot. Archiwum prywatne
Trzy medale zdobyli lekkoatleci z Kielecczyzny na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu. Wszystkie wywalczyli w niedzielę, ostatnim dniu mistrzostw.

Złoty medal w biegu na 2000 metrów zdobyła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec. - Prowadziłam przez większą część dystansu. Cieszę się z tego medalu. Ten sukces to ogromna zasługa taty - mówiła Julia Szydłowska, która uzyskała czas 6:16.26.

Szczęśliwy, ale ogromnie wzruszony był jej tata i trener Sławomir Szydowski. -Radość jest podwójna, bo medal zdobyła zawodniczka, ale i córka. Spisała się znakomicie - mówił szkoleniowiec Żaczka.

Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła Maja Peryt z Juventy Kobex Starachowice - 6:17.81. Jej trenerem jest Dawid Kubiec.

Srebro wywalczył także Jakub Sobura - Durma z KKL Kielce, podopieczny Pawła Tietierina. Na 400 m uzyskał czas 48.64.

Jeśli chodzi o starty innych naszych zawodników, to Nikodem Pochopień z KKL Kielce zajął szóste miejsce w skoku o tyczce juniorów młodszych - uzyskał 3,60 m. Jak podaje portal www.la.kielce.com.pl Alicja Borek zajęła czwarte miejsce w konkursie trójskoku juniorek. Zawodniczka KKL wynikiem 11,23 m poprawiła o 2 centymetry należący do niej rekord województwa świętokrzyskiego w tej kategorii wieku w hali. Do trzeciej lokaty na podium zabrakło zaledwie 17 centymetrów.

Blisko medalu w konkursie skoku o tyczce była Natalia Biskupska, juniorka młodsza KKL. Do 3,50 m zaliczała kolejne wysokości w pierwszych próbach. Opuściła 3,55 m, a następnie była bliska pokonania w pierwszym podejściu 3,60 m, co - jak się później okazało - wystarczyłoby do zdobycia brązowego medalu. Niestety, nie udało się także w pozostałych dwóch próbach i musiała zadowolić się piątym miejscem - relacjonował portal ww-w.la.kielce.com.pl.

-Bardzo dobrze oceniam występ naszych zawodników. Dziewczyny zdominowały bieg na 2000 metrów, trzeci medal dołożył Jakub Sobura - Durma. Mamy też punktowane miejsce - mówił Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.