Trzy medale naszych lekkoatletów na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Toruniu

/dor/
Lekkoatleci z Kielecczyzny zdobyli trzy medale na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Toruniu. Złoty wywalczył Patryk Gradzik, srebrny Katarzyna Furmanek, a brązowy Aleksander Podsiadło.

Pierwszy medal na nieoficjalnych mistrzostwach Polski młodzików zdobyła dla naszego regionu Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Sięgnęła po "srebro" w konkursie rzutu młotem. W najlepszej próbie osiągnęła odległość 49,95 m. Zwyciężyła Aleksandra Kokowska (TS AKS Chorzów), poprawiając o blisko 3 metry rekord życiowy wynikiem 50,25 m. Katarzyna Furmanek była też o krok od medalu w pchnięciu kulą. Uzyskała 12,76 m, co dało jej czwarte miejsce. Brązowy medal przegrała zaledwie o dwa centymetry, ale na pocieszenie pozostał jej nowy rekord życiowy, który jest także rekordem województwa świętokrzyskiego.

Podczas drugiego dnia Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego złoty medal w biegu na 110 m ppł. wywalczył Patryk Gradzik z KKL Kielce. Podopieczny Mirosławy Sarny już w biegu eliminacyjnym ustanowił rekord życiowy rezultatem 15,21 sek. Był to najlepszy czas rundy kwalifikacyjnej. W finale wytrzymał presję i po raz kolejny poprawił "życiówkę". Patryk wynikiem 15,17 sek. zdobył złoty oraz ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego. - Cieszę się, że udało mi się wygrać i poprawić rekord województwa w biegu z niesprzyjającym wiatrem - powiedział Patryk Gradzik.

Trzeci medal dla Kielecczyzny - brązowy - wywalczył Aleksander Podsiadło z Gryfu Rytwiany. W skoku wzwyż uzyskał 191 cm i dzięki temu wskoczył na trzeci stopień podium.

-Występ naszej 13-osobowej ekipy był bardzo dobry. Zdobyliśmy trzy medale, do tego doszły miejsce w "ósemce". Poza tym praktycznie wszyscy nasi zawodnicy poprawili rekordy życiowe - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Inne ciekawsze wyniki: pchnięcie kulą 3 kg: 4. Katarzyna Furmanek - 12.76; 300 m: 6. Mateusz Gad (Żaczek Połaniec) - 36,74; 100 m ppł.: 7. Paulina Wiśniewska (KKL) - 15,44.