Trzy medale naszych triathlonistów

/PK/
Od lewej Przemysław Szymanowski i Filip Szołowski.
Od lewej Przemysław Szymanowski i Filip Szołowski. Akkwedukt MAC Edukacja
Trzy medale zdobyli świętokrzyscy triathloniści podczas rozegranych w Rawie Mazowieckiej mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów w sprincie (750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy rowerowej, 5 kilometrów biegu).

Wśród seniorów srebrny medal zdobył Przemysław Szymanowski z Akweduktu MAC Edukacja, brązowy medal przypadł jego klubowemu koledze Filipowi Szołowskiemu. Wśród pań również brązowy medal zdobyła Maria Pytel z Centrum Zdrowia Vita Starachowice.

Dobrze wypadł równie kielecki junior Jakub Brzóska, który w swojej kategorii wiekowej zajął czwarte miejsce.

Miejsca naszych zawodników, seniorki: 3. Maria Pytel (Centrum Zdrowia Vita Starachowice), seniorzy: 2. Przemysław Szymanowski, 3. Filip Szołowski, 8. Marcin Ławicki, 9. Mikołaj Luft, 19. Dominik Szymanowski, młodzieżowcy: 8. Piotr Stanik, juniorzy: 4. Jakub Brzóska (wszyscy Akwedukt MAC Edukacja Kielce).
W otwartych mistrzostwach Rawy Mazowieckiej w duathlonie (2,5 km bieg, 15 km na rowerze, 1,5 km bieg) drugie miejsce zajął Jędrzej Majta z Akweduktu MAC Edukacja.