Trzy medale ostrowieckich biegaczy przełajowych (zdjęcia)

/waf/
Jeden złoty i dwa srebrne medale zdobyły sztafety z powiatu ostrowieckiego w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych.

W zawodach przeprowadzonych w Nowinach wystartowało 20 sztafet dziewcząt i 18 chłopców ze szkół podstawowych, 26 sztafet dziewcząt i 22 chłopców z gimnazjów oraz odpowiednio 12 i 13 sztafet ze szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowały się dziesięcioosobowe zespoły z powiatu ostrowieckiego.

W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych żadna z trzech sztafet, które wywalczyły sobie prawo udziału w zawodach wojewódzkich, nie zdecydowała się wystartować w Nowinach. Za to rewelacyjnie pobiegli chłopcy ze szkoły podstawowej numer 5. Mistrzowie naszego powiatu byli bezkonkurencyjni w województwie. Na 10. miejscu ukończyli bieg uczniowie z Mominy.

W kategorii dziewcząt z gimnazjów reprezentantki Waśniowa zajęły 14., a Szewny 15. miejsce. Bardzo dobrze pobiegli natomiast chłopcy z gimnazjum numer 2 w Ostrowcu Św. Mistrzowie powiatu ostrowieckiego dali się tylko wyprzedzić gimnazjum w Strawczynie, zdobywając srebrne medale. Wysoką, 6. lokatę zajęli gimnazjaliści z Mominy.

Nie gorzej pobiegli w Nowinach nasi najstarsi reprezentanci. Dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego numer III imienia Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. zajęły 6. miejsce, a chłopcy z Zespołu Szkół numer 3 wywalczyli srebrne medale. Przed rokiem byli na trzecim miejscu. Ich rówieśnicy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. ukończyli bieg na 6. miejscu.

To nie jedyne ostrowieckie akcenty na zawodach w Nowinach. Kazimierz Jaros, trener MUKS THM Ostrowiec, był jednym z sędziów, a Wiesław Kepel, członek Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach, uczestniczył w dekoracji najlepszych sztafet.