Trzy medale świętokrzyskich bokserek w Grudziądzu

Sławomir Stachura
W Grudziądzu odbyły się V Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w boksie do lat 23. Trzy brązowe medale wywalczyły zawodniczki ze świętokrzyskich klubów.

W mistrzostwach wystartowało ponad 100 zawodniczek z kilkunastu klubów, w tym dwie z Rushh Kielce i trzy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Na podium stanęły Kamila Wach z Rushh i Karolina Witek z KSZO (obydwie waga 81 kg) oraz Dominika Podeszwiak z KSZO w 64 kg.

W walce o finał Karolina Wach przegrała z Natalią Kamińską (II LO Chełm), Karolina Witek z Katarzyną Wachulską (Bombardier Gdynia), a Dominika Podeszwiak uległa Wiktorii Dombrowskiej (Gryf Wejherowo).

Do strefy medalowej nie przebiły się Patrycja Myszko z Rushh oraz Dominika Kołtunowicz z KSZO.
- Trzy medale to niezły wynik, choć miałem nadzieję, że z medalem wróci też z mistrzostw Patrycja Myszko. Trafiła jednak na późniejszą mistrzynię Polski – Wiktorię Dombrowską, która pozbawiła później finału Dominikę Podeszwiak z Ostrowca – podsumował Grzegorz Nowaczek, trener i wiceprezes Rushh Kielce.