Trzy medale świętokrzyskich lekkoatletów w finale „Czwartków”

dor
Zuzanna Skucińska (z prawej) w Łodzi zdobyła złoty medal, a Adrianna Makuła srebro. Łukasz Dolski/MOSiR
Świętokrzyscy zawodnicy wywalczyli trzy medale w krajowym finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, który w miniony weekend odbył się w Łodzi.

Była to 23. edycja tej imprezy. Jej zwieńczeniem był ogólnopolski finał, do którego zakwalifikowali się najlepsi zawodnicy z poszczególnych województw. W naszym regionie „Czwartki Lekkoatletyczne” rozgrywane były na stadionie w Kielcach, a ich organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W Łodzi bardzo dobrze wypadła Zuzanna Skucińska ze Szkoły Podstawowej 33 w Kielcach. Zdobyła złoty medal w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2005. Uzyskała wynik 50,5 metra.

Srebrny medal wywalczyła Adrianna Makuła w roczniku 2005. W biegu na 60 metrów uzyskała wynik 8,18 sekundy. Jest to również uczennica Szkoły Podstawowej 33 w Kielcach. Po brąz sięgnął Kacper Godzwon ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Połańcu w roczniku 2004. Na 60 metrów uzyskał wynik 7,78 sekundy.

Ponadto Julia Szydłowska z Połańca była piąta na 600 metrów w roczniku 2004 – 1.47,81, a Aleksandra Grzyb z Baćkowic w biegu na 300 metrów zajęła szóste miejsce w roczniku 2004 - 44,99.

Organizatorem wyjazdu na finał krajowy do Łodzi był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. – Uważam, że jak na skromną ekipę, wypadliśmy korzystnie. Cieszą medale i punktowane miejsca – powiedział Łukasz Dolski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, który był jednym z opiekunów lekkoatletów z Kielecczyzny na tych zawodach.

Na podium stanął także Kacper Godzwon z Połańca. Zajął trzecie miejsce w biegu na 60 metrów. Łukasz Dolski/MOSiR