Trzy medale świętokrzyskich zapaśników na Akademickich Mistrzostwach Polski

dor
Zapaśnicy Znicza Podzamcze Chęcińskie zdobyli trzy brązowe medale na Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Warszawie.

Wśród kobiet na podium stanęły Ewa Stelmaszczyk w wadze do 55 kg i Sylwia Barucha walcząca w kategorii do 67 kg. W wadze 72 kg piąta była Izabela Cieślikiewicz, również ze Znicza. W rywalizacji mężczyzn po "brąz" w stylu wolnym sięgnął Zbigniew Dziubiński w wadze do 120 kg, w tej samej kategorii piąty był jego klubowy kolega Sebastian Zimoląg. W wadze 84 piątą lokatę zajął Łukasz Kuśmierz z Czarnych Połaniec.

Znicz, którego trenerem jest Czesław Zaborski, dobrze wypadł w punktacji klubowej, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji kobiet. Wśród uczelni Wszechnica Świętokrzyska, w barwach której startowali zapaśnicy Znicza i Cementu Gryf Chełm, również uplasowała się bardzo dobrej trzeciej pozycji. Dla porównania - w ubiegłym roku była dziewiąta. Wygrał AZS AWF Warszawa, przed Uniwersytetem Rzeszowskim. W mistrzostwach wzięło udział 46 szkół wyższych z całego kraju.

- Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Wszyscy walczyli o medale, niektórzy przegrali te pojedynki i uplasowali się na piątych pozycjach - mówił Czesław Zaborski, trener Znicza.