Trzy medale zapaśników Czarnych Połaniec w Krotoszynie

/dor/
W Krotoszynie Czarnych Połaniec reprezentowało siedmiu zapaśników. Zdobyli trzy medale. archiwum prywatne
W Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach w stylu wolnym. Siedmioosobowa reprezentacja Czarnych Połaniec wywalczyła na tej imprezie trzy medale.

Na tych zawodach wystąpiło siedmiu przedstawicieli Czarnych Połaniec w czterech kategoriach wagowych. Zdobyli trzy medale: Karol Czegus srebrny w kategorii 38 kilogramów, Piotr Szymański brązowy w kategorii 47 kilogramów, Filip Mikina brązowy w kategorii 53 kilogramów.

Pozostałe lokaty zajęte przez naszych zawodników: 42 kg: - 13 miejsce Karol Marczewski, 14 miejsce Jakub Władczyk, 47 kg: 12 miejsce Łukasz Staniszewski, 53 kg: 8 miejsce Dominik Machniak.

W klasyfikacji drużynowej Czarni zajęli wysokie czwarte miejsce w gronie szesnastu ekip uczestniczących w imprezie. -Turniej ten był kolejnym sprawdzianem przed najważniejszymi zawodami w tej grupie wiekowej, które odbędą się jesienią. Chodzi o Mistrzostwa Polski Młodzików i Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików. Medale zdobyte w Krotoszynie dobrze rokują na przyszłość - powiedział trener Henryk Skotnicki.

Zawodnicy reprezentujący Czarnych Połaniec są wychowankami dwóch trenerów - Tadeusza Szkwarka i Henryka Skotnickiego.