Trzy medale zapaśników w Gorlicach

/dor/
- Tam było jak w piekle - mówi trener Czesław Zaborski o starcie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zapaśnicy z Kielecczyzny zdobyli trzy medale w finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2012, który odbył się w Gorlicach.

Patrycja Sperka ze Znicza Podzamcze Chęcińskie była bezkonkurencyjna w wadze 70 kg. Podopieczna trenera Czesława Zaborskiego w finale wygrała z Anetą Cygan z Cementu Gryf Chełm. - Patrycja walczyła bardzo dobrze, zdecydowanie wygrała też ze swoją największą konkurentką, z którą rywalizuje o wyjazd na mistrzostwa Europy juniorek. Polski Związek Zapaśniczy musi zdecydować, czy Patrycja, czy Agata Tatar pojedzie na mistrzostwa Europy w Katowicach - powiedział trener Zaborski.

W kategorii 49 kg Anna Król ze Znicza zdobyła srebro, a w kategorii 46 kg po "brąz" sięgnął Sebastian Barabasz z Czarnych Połaniec.

- Zawodnicy walczyli w trudnych warunków, w temperaturze 42 stopni. Było gorąco jak w piekle. Ale dali radę. Trzy medale, dużo miejsc punktowanych - to na pewno cieszy - ocenil trener Zaborski. W klasyfikacji klubowej dziewcząt Znicz był 3. - 32 punktów. W punktacji zapaśników Czarni Połaniec uplasowali się na 21. pozycji z 12 punktami, a Guliwer Kielce na 38. z czterema punktami. Sklasyfikowano 51 klubów.

Pozostałe wyniki naszych zapaśników: 49 kg: 10. Aleksandra Lasocka (Guliwer); 52 kg: 8. Kinga Staniak, 60 kg: 11. Patrycja Rybak, 65 kg: 5. Emilia Nartowska, 70 kg: 9. Katarzyna Chłopek (wszystkie Znicz); 42 kg: 13. Jacek Stępień (Guliwer); 50 kg: 12. Dawid Wałdon (Guliwer), 54 kg: Krzysztof Wódkowski (Guliwer), 58 kg: 7. Krzysztof Bąk (Czarni), 63 kg: 13. Paweł Żak (Czarni), 76 kg: 14. Paweł Dziuba (Czarni).