Trzy minuty zabrakło juniorom młodszym Korony Kielce do awansu finału mistrzostw Polski

Zaktualizowano
Smutny piłkarz Korony Kielce. Zabrakło do awansu do finału mistrzostw Polski trzy minuty. Dorota Kułaga
Pogoń Szczecin wygrała u siebie 2:1 w rewanżowym półfinale Centralnej Ligi Juniorów U-17 z Koroną Kielce i dzięki bezbramkowemu remisowi w pierwszym meczu awansowała do finału mistrzostw Polski. Do 77 minuty utrzymywał się remis 1:1, który dawał Koronie awans do finału.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 2:1 (0:0), Jakub Iskra 43, Jowin Radziński 78 - Bartosz Prętnik 57.

Korona: Dutka - Prętnik, Gawlik, Świderski, Góralczyk (58 Smalec), Górski, D. Lisowski (64 Sowiński), Pawczyński, Janiczak (50 Sewerzyński), P. Lisowski (74 Kruszec), Rogoziński.

- Trzy minuty zabrakło nam do awansu do finału mistrzostw Polski - mówił po meczu Michał Gębura, trener kieleckiej drużyny. - Ogromna szkoda, bo po losowaniu nie byliśmy faworytem tego dwumeczu, ale naprawę byliśmy bardzo blisko od awansu. Szczególnie w drugiej połowie byliśmy lepszym zespołem. Chciałem chłopakom bardzo podziękować za postawę w całym sezonie i w tym dwumeczu z Pogonią. Ten rocznik przechodzi do juniorów starszych Korony Kielce - dodał trener Michał Gębura.