Trzy punkty Świtu na inaugurację

Rafał Soboń
Zwycięstwem 3:1 nad rezerwami Spartakusa Daleszyce zainaugurowali rundę rewanżową piłkarze Świtu Ćmielów. W miniony weekend nie zagrali z powodu odwołania spotkań na skutek złych warunków atmosferycznych.

Ostatni mecz::

Świt Ćmielów - Spartakus II Daleszyce 3:1 (3:1)

Bramki dla Świtu: Dariusz Pardak 13, 32, 39 min.

Świt: Kruzel - Matyjasek, Cebula, Kaczmarczyk, Niedbała, Relikowski (79. Stępień), Czerpak, Romanowski, Grabowski, Ćwik (73. Sokołowski), Pardak.

W spotkaniu z rezerwami Spartakusa już w 13 minucie wynik spotkania otworzył Dariusz Pardak, jednak niespodziewanie kwadrans później goście wyrównali pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Huberta Czerpaka. Ćmielowianie nie zrazili się tym i szybko - za sprawą Pardaka - odrobili straty z nawiązką. - Zagraliśmy dwie różne polowy. W pierwszej prowadziliśmy grę praktycznie na połowie przeciwnika. Spartakus wyprowadził dwie kontry i przy wybiciu piłki, Hubert zagrał ręką i rzut karny z którego tracimy bramkę. Na szczęście szybko wyszliśmy na prowadzenie i na przerwę schodziliśmy z zapasem dwóch bramek. Po przerwie mecz się wyrównał, ale mimo paru sytuacji jakie miały obie drużyny wynik nie uległ zmianie. Cieszy zwycięstwo i gra całego zespołu, zwłaszcza w pierwszej połowie - skomentował trener Świtu, Piotr Paszyński. W miniony weekend na własnym stadionie Świt miał zagrać z Zorzą Tempo Pacanów. Ze względu na atak zimy, spotkanie to - jak i cała kolejka - zostało odwołane. Kolejny mecz Świt rozegra na wyjeździe z GKS Górno. Początek zaplanowano na niedzielę 12 kwietnia na godzinę 15.

W zespole Świtu przed rundą wiosenną doszło do sporych zmian. Z Powiślanki Lipsko doszedł Radosław Ćwik, z MKS KSZO-Junior Ostrowiec dołączył Szymon Matyjasek, z Marolu Jacentów - Przemysław Sokołowski, a ponadto treningi wznowili Marek Krawiec, Przemysław Góra, Andrzej Mularski i Sławomir Kmera. Z zespołu do MKS KSZ-Junior odszedł natomiast Tomasz Stawiarski.