Trzy świętokrzyskie medale na bilardowych mistrzostwach juniorów

saw
Najlepsza w odmianie 8 bil  była Dominika Pawełczyk
Najlepsza w odmianie 8 bil była Dominika Pawełczyk Polski Związek Bilardowy
W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard. Trzy medale wywalczyli reprezentanci świętokrzyskich klubów.

Na starcie stanęło ponad 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Z naszych zawodników złoto w rywalizacji juniorek młodszych w odmianie 8 bil wywalczyła Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Chotel Czerwony). Srebrny medal w grupie juniorów starszych zdobył Maciej Słowik ( TVsports.pl – Idoslubu.pl Kielce), a brązowy wywalczył w odmianie 10 bil w grupie juniorów młodszych Jeremi Nowak (TVsports.pl – Idoslubu.pl Kielce). Tuż za podium na 5 miejscu zawody w odmianie 10 bil zakończył natomiast Wojciech Dynia (UKS Miłek Chotel Czerwony) .
]
To najlepszy od kilku lat występ zawodników z naszego województwa.
- Jest u nas duża grupa zawodników, która robi duże postępy - podkreśla trener Marek Karlikowski. W przyszłości powinni sięgać po medale głównych imprez w kraju i za granicą – dodaje.

Nominację do kadry narodowej otrzymała mistrzyni Polski Dominika Pawełczyk. W klasyfikacji Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży województwo świętokrzyskie zajęło 3 miejsce.