Trzy zawodniczki Słoneczka Busko Zdrój startowały w krajowym finale "Czwartków Lekkoatletycznych"

dor
biegu na 300 metrów na krajowym finale "Czwartków Lekkoatletycznych”, który odbył się w Warszawie. Dominika Burchan ze Zbludowic zajęła piąte miejsce w Fot. Dorota Kułaga
Troje lekkoatletów Słoneczka Busko-Zdrój startowało w ogólnopolskim finale "Czwartków Lekkoatletycznych", który odbył się na stadionie Orła w Warszawie. Najlepiej spisała się Dominika Burchan,

- Tym razem poziom był bardzo wyrównany, walka o miejsca w czołówce niezwykle zacięta, i nie udało się zdobyć medalu - mówił Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka Busko - Zdrój. Trzy jego podopieczne startowały w Warszawie i rywalizowały z najlepszymi młodymi lekkoatletkami w Polsce.

Joanna Gozdek, która ma 11 lat, startowała w biegu na 600 metrów. -Bieg był poprowadzony za szybko dla Joasi. Gdyby pobiegła tak jak w finale w Kielcach, to byłby srebrny medal. A w sumie w swojej serii zajęła siódme miejsce z czasem 2.03,59 - mówił Zdzisław Perepiczko.

12-letnia Dominika Burchan rywalizowała w biegu na 300 metrów. Z trzecim wynikiem weszła do finału. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy - 46,54, a w finale zajęła piąte miejsce z czasem 46,28, po raz drugi poprawiła więc "życiówkę".

Trzecią reprezentantką Słoneczka na tych zawodach była 12-letnia Kinga Kowalska. Zajęła dziewiątą pozycję w swojej serii w biegu na 600 metrów z czasem 2.01,30.

W finałowych zawodach w Warszawie rywalizowało 2700 dzieci z całej Polski. Reprezentacja województwa świętokrzyskiego liczyła 27 młodych lekkoatletów, do Kielc wróciła z jednym medalem. -To jest duża, prestiżowa impreza. Nie wszyscy wytrzymują psychicznie tę presję. W sumie jestem zadowolony ze startu moich zawodniczek. Szczególnie Dominiki Burchan, która pobiegła w finale i dwa razy w czasie tej imprezy poprawiła rekord życiowy - dodał Zdzisław Perepiczko, szkoleniowiec buskich lekkoatletów.