Trzy "złota" zawodniczek Wikingu Starachowice

Redakcja
SAW
W weekend w Kielcach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 oraz Puchar Polski seniorów w trójboju siłowym.

Zawodnicy Wikingu Starachowice zajmowali miejsca w czołówce. W mistrzostwach Polski starachowickie zawodniczki Olimpia Felinska, Klaudia Rusztyn i Kinga Żukowska wywalczyły złote medale w swoich kategoriach wagowych. Wzięły one także udział w Pucharze Polski, w którym poszło mi niemal tak samo dobrze. Drużynowo w mistrzostwach Polski juniorów do lat 20 dziewczęta z KSSSiKW Wikingu Starachowice zajęły pierwsze miejsce. W Pucharze Polski w klasyfikacji drużynowej kobiety ze starachowickiej drużyny zwyciężyły.

Wyniki zawodników Wikingu Starachowice w mistrzostwach Polski juniorów do lat 20: dziewczęta: kategoria - 52 - 1. Klaudia Rusztyn - 306 kilogramów; kategoria 57 - 1. Olimpia Felinska - 363,5; kategoria +84 - 1. Kinga Żukowska - 360. Wyniki zawodników Wikingu w Pucharze Polski seniorów: kobiety: kategoria 52 - 2. Klaudia Rusztyn - 306; kategoria 57 - 1. Olimpia Felinska - 363,5; kategoria +84 - 1. Kinga Żukowska - 360. Mężczyźni: kategoria 93 - 1. Jan Wegiera (Wiking) 910.