Trzy zwycięstwa kieleckich juniorów. Fart w finałach!

SAW
Adrian Staszewski z Farta Kielce został najlepszym zawodnikiem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów w siatkówce w Zielnej Górze. S. Stachura
Znakomicie w półfinałach mistrzostw Polski juniorów w Zielonej Górze wypadli siatkarze Farta Kielce. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza wygrali wszystkie trzy mecze i z pierwszego miejsca awansowali do finałów.

Kielczanie pokonali w piątek Metro Warszawa 3:0, w sobotę UKS 13 Zielona Góra 3:1 , a w niedzielę Rataje Poznań 3:0. Oprócz Farta do turnieju finałowego awansowała drużyna z Zielonej Góry.

- Mówiąc szczerze jestem trochę zaskoczony tak dobrą postawą zespołu. Wygraliśmy trzy mecze, a w dodatku zgarnęliśmy trzy indywidualne nagrody. Najlepszym rozgrywającym półfinałów został wybrany Leonard Tietianiec, najlepiej atakującym Marcin Golonka, a najlepszym graczem (MVP) całego turnieju Adrian Staszewski - mówił z zadowoleniem Dariusz Daszkiewicz, trener Farta.

W turnieju finałowym zagra 8 drużyn, a odbędzie się on w dniach 22-26 kwietnia. O organizację imprezy starają się między innymi Kielce. Fart w grupie zmierzy się ze Skrą Bełchatów, Czarnymi Radom i Delic Pol Częstochowa, a drugiej grupie zagrają: Chemik Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Joker Piła i UKS 13 Zielona Góra.

Kielczanie w półfinałach grali w składzie: Leonard Tietianiec, Marcin Golonka, Adrian Staszewski, Piotr Brodawka, Michał Szumielewicz, Jacek Stankowski, Przemysław Maciejewski (libero) oraz Mateusz Siudak, Kamil Tajer i Bartosz Kaleta.