Trzy zwycięstwa młodych koszykarzy MKK MDK Kielce

kw
Koszykarze Młodzieżowego Klubu Koszykówki MDK Kielce, w meczach rozegranych w tym tygodniu trzy mecze wygrali i ponieśli tylko jedną porażkę w rozgrywkach lig młodzieżowych prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

Juniorzy starsi (rocznik - 1990/93) MKK MDK Kielce grali dwukrotnie. W czwartek 4 lutego przegrali na wyjeździe z Cracovią 1906. W Krakowie warunki dyktowali gospodarze i wygrali zasłużenie 30 punktami. Natomiast w sobotę 6 lutego w hali przy ulicy Żytniej podejmowali drużynę z Limanowej. W tym meczu po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach, podopieczni trenera Rafała Gila w trzeciej i czwartej nie dali szans gościom i wygrali 80:56.

Po juniorach na parkiet weszli młodzicy (rocznik - 1996 i młodsi), którzy rozegrali mecz ze swoimi rówieśnikami z Limanowej. Mecz był jednostronny, w którym kielczanie dominowali i zasłużenie wygrała 92:65.

Ostatni mecz weekendu z udziałem drużyny MKK MDK Kielce rozegrali chłopcy starsi (rocznik - 1997 i młodsi), którzy w niedzielę 7 lutego podejmowali koszykarzy MKS PM Tarnów. Ten mecz okazał się najbardziej pasjonujący i wyrównany. Początek meczu nie wskazywał na horror ostatnich sekund meczu. Po pierwszej kwarcie kielczanie wygrywali 34:7. W drugiej kwarcie, zgodnie z regulaminem rozgrywek tej klasy, na parkiet wyszła druga połowa drużyny i niestety podopieczni trenera Macieja Kolomskiego tę kwartę przegrali 9:35. Trzecia i czwarta kwarta meczu to walka punkt za punkt, z przewagą jednej lub drugiej drużyny. Ostatecznie wygrała jednym punktem drużyna z Kielc wynikiem 77:76.

JUNIORZY STARSI:

KS Cracovia 1906 Kraków - MKK MDK Kielce 71-41 (19-14, 18-6, 22-7, 12-14)
Wytrych 6, Bondziński 0, Foltyn 0, Zapart 13, Kowalski 0, Sych 10, Ścierka 8,
Pobocha 4, Chmielewski 0, Łachowski 0

MKK MDK Kielce - MKS Limanowa 80-56 (25-17, 12-18, 20-7, 23-14)
Wytrych 10 (2x3), Bondziński 0, Ścierka 6, Zapart 27 (1x2+1), Foltyn 6, Sych 6,
Łachowski 0, Kowalski 5 (1x2+1), Pobocha 14, Chmielewski 6,

.MŁODZICY:

MKK MDK Kielce - MKS Limanowa 92-65 (21-13, 24-11, 20-22, 27-19)
Cedro 2, Zapart 3, Ciepliński 19 (1x3), Majchrzak 20 (1x2+1), Łasiński 4, Imiołek 4,
Kubicki 8 (1x3), Meuś 0, Wtykło 4, Kotwica 4, Pawlak Ł. 22 (2x3, 1x2+1), Białek 2.