Trzynaście medali pływaków Unii Busko-Zdrój

Adam Ligiecki [email protected]
Pływacy Unii prezentują trofea zdobyte podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego 2015. ARCHIWUM KLUBU
Podczas dwudniowych Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego pływacy Unii zdobyli trzynaście medali. W tym cztery złote.
Najwięcej, bo sześć medali w buskiej ekipie zdobył Filip Świątek.

Buska Unia mocnym akordem kończy pierwszą odsłonę sezonu pływackiego. Z mistrzostw okręgu na Rawszczyźnie nasi zawodnicy przywieźli worek medali

Mistrzostwa w Ostrowcu Świętokrzyskim miały mocną obsadę. Startowało 157 zawodniczek i zawodników z dziesięciu klubów - w tym z Korona Swim Kielce, Delfin Połaniec, Barakuda Starachowice, Skarpa Lublin, MKS Piaseczno, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Buską Unię reprezentowali: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Wiktoria Szumilas, Norbert Jaworski, Karol Kowalski, Patryk Kowalski, Jan Lis, Oliwier Stecki, Filip Świątek, Maksymilian Wójcik, Maciej Żerebiec. Trenerem naszej ekipy był Adrian Szumilas.
Najwięcej, bo sześć medali zdobył Filip Świątek. Uczeń klasy szóstej buskiej "trójki" wygrał wyścig na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, a trzykrotnie był drugi: na 50 metrów kraulem, na 50 i 100 metrów klasycznym. Zdobył też dwa brązowe krążki - na 100 metrów kraulem i 200 metrów stylem klasycznym.

Cztery razy na podium stawał Norbert Jaworski; w tym trzykrotnie na jwyższym stopniu. Został mistrzem okręgu świętokrzyskiego na 50, 100 i metrów stylem klasycznym, a do kolekcji dorzucił również brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.
Na medalową "szczęśliwą trzynastkę" buskiej Unii zapracowali także bracia Kowalscy. Starszy - Patryk był trzeci na 400 metrów kraulem, zaś Karol zdobył dwa brązowe krążki na 400 metrów stylem zmiennym i 200 metrów żabką.

Dobrze wypadły również nasze męskie sztafety. Karol Kowalski, Patryk Kowalski, Maksymilian Wójcik i Norbert Jaworski - na dystansach 4x100 metrów i 4x200 metrów - dwa razy otarli się o podium, zajmując czwarte miejsce.

Dobrze wypadli też nasi pozostali zawodnicy. Dzielnie walczyli z czasem, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Start w letnich mistrzostwach okręgu w Ostrowcu Świętokrzyskim był kolejnym udanym występem młodych pływaków buskiej Unii w 2015 roku. - Słowa podziękowania należą się rodzicom zawodników, za codzienne wsparcie swoich dzieci w przygotowaniach do mistrzostw - mówi trener Adrian Szumilas. - Także panu Mieczysławowi Sasowi, dzięki któremu zawodnicy mieli zapewnione noclegi podczas tych zawodów - dodaje.

Miłośników pływania buski klub Unia zaprasza na treningi. Od poniedziałku od piątku, o godzinie 15.30, na krytej pływalni przy ulicy Grotta.