Turniej eliminacyjny mistrzostw Polski. Janowski okazał się lepszy od Wójcika

Kamil Markiewicz
Andrzej Janowski (z lewej) i Andrzej Wójcik ze Startu Kielce rywalizowali ze sobą w kategorii BC 4. Dwukrotnie wygrał Janowski. Kamil Markiewicz
W piątek i sobotę, w Targach Kielce rozgrywany był drugi turniej eliminacyjny mistrzostw Polski. Organizatorem zawodów były Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji Start Kielce oraz Polski Związek Bocci.

W zmaganiach wzięło udział dwóch zawodników z naszego regionu. Andrzej Janowski z Kielc oraz Andrzej Wójcik z Włoszczowy. Obaj reprezentowali barwy Startu. Nasi reprezentanci rywalizowali w kategorii BC4, w której wystartowali tylko oni. Pozostali zawodnicy nie dojechali na turniej.

W piątek Janowski pokonał po dogrywce Wójcika, natomiast w sobotnim rewanżu Janowski zwyciężył 4:1. - Turniej był bardzo udany. Było kilka niespodzianek, zwłaszcza w kategoriach BC2 i BC3 - oceniał Andrzej Janowski, zwycięzca kategorii BC4.

W kategorii BC1 wygrała Kinga Koza (Start Żurawinka Poznań), w BC2 - Marta Wesołek (Start Żurawinka Poznań), w BC3 - Łukasz Brożek (Konar Warszawa), a w BC5 - Rafał Stasiak (Prometeus Konopiska).

Trzeci turniej eliminacyjny rozegrany zostanie w dniach 27-30 października w Wągrowcu. Finał mistrzostw Polski zaplanowano na dni 17-20 listopada, w Zielonej Górze.

W piątek rozegrany został także turniej integracyjny w bocci. Wygrał Start Kielce. Kolejne miejsca zajmowały: Krok za krokiem Zamość, Stowarzyszenie Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego WTZ Pińczów i UKS Antila Radom.